Zaželi 3 započeo s radom u Županji

Od danas, 1. prosinca, započelo je provođenje projekta Zaželi 3 u okviru kojega je na području Grada Županja zaposleno 30 žena, a obzirom da je iskazan veliki interes korisnika, Grad Županja zaposlio je još 17 žena. Podsjetimo, nakon 11,8 milijuna kuna, koliko je u protekle dvije faze osigurao za najpopularniji EU projekt u zemlji i po kojem se iznosu svrstao među najuspješnije gradove projekta ZAŽELI, Grad Županja dobio je zeleno svjetlo i za 3. fazu projekta i odobren je maksimalni iznos koji je moguće ostvariti u ovoj fazi – 1.483.200 kn uz 0 posto vlastitog sufinanciranja. Putem programa zaposleno je 30 žena, što je bio maksimalan broj prihvatljiv žena putem Poziva.

Žene će skrbiti za 180 krajnjih korisnika, odnosno maksimalno 6 korisnika po jednoj ženi. Pored maksimalnog broja žena, na projektu je zaposlena i voditeljica projekta. Jučer su zaposlenicama projekta „Zaželi 3” uspješan rad zaželjeli gradonačelnik Županje Damir Juzbašić i njegov zamjenik Petar Buljević koji je za HRŽ rekao kako će ukupno 47 žena u sljedećih 6 mjeseci obilaziti i skrbiti o čak 320 starijih i nemoćnih osoba na području našega grada.

Odgovori