U znak sjećanja na obranu od poplave biciklima od Županje do Gunje

U organizaciji rekreativnog biciklističkog kluba „Kotur” Županja i pod pokroviteljstvom Grada Županja ispred Zavičajnog muzeja „Stjepan Gruber” krenula je biciklijada u znak sjećanja na obranu od poplave. Biciklistima su sretan put dug 68 km do Gunje i nazad poželjeli predsjednik „Kotura”, Danijel Vincetić, i u ime Grada Županja Kruno Šarić, direktor TZ Grada Županje i predsjednik Sportske zajednice Grada Županja.

U parku muzeja postavljena je izložba fotografija Gradskog društva Crvenog križa Županja koja govori o svibnju 2014., kada je županjsku Posavinu zadesila katastrofalna poplava. Bicikliste je u Rajevu Selu dočekala udruga mladih, dok je povratak u Županju bio između 14 i 15 sati te su se okupili ispred restorana „Sava”. Tehnička i logistička potpora biciklistima su bili županjski vatrogasci te predstavnici PGP Županja. Inače, ovu su biciklijadu u znak sjećanja na obranu od poplave svojom idejom prvi puta inicirali Sanja Raonić i Zvonimir Stjepanović, a prošle dvije godine zbog pandemije korona virusa nije održana. Ovog puta u njoj sudjeluju biciklisti od 7 do 77 godina iz različitih mjesta, a ne samo Županje. Stigli su iz susjedne BiH, iz Slavonskog Broda, Vukovara i drugih sredina. 

Odgovori