U Gradištu održana uvodna konferencija projekta “Zaželi 3”

U Gradištu je održana uvodna konferencija projekta “Program zapošljavanja žena u Gradištu i Gunji“, koji u suradnji s partnerima provodi Gradsko društvo Crvenog križa Županja. U okviru 3. faze poziva Programa zapošljavanja “Zaželi” u Gradištu je zaposleno 10 žena, dok je u Gunji zaposleno 20 žena koje brinu o 180 korisnika

Ukupna vrijednost projekta je 1.482.200 kuna. Projekt će trajati osam mjeseci, tijekom kojih će žene biti zaposlene šest mjeseci

Projekt ženama nudi uključivanje na tržište rada i socijalnu uključenost u lokalnu zajednicu, smanjuje rizik od siromaštva, budući se radi o ženama koje imaju preko 50 godina, omogućuje im ostvarivanje dodatnog radnog staža koje teže mogu steći u tim godinama, osobito ako su bile dugotrajno nezaposlene“, istaknula je voditeljica projekta Ružica Bičanić

Ono što korisnici dobivaju kroz ovaj projekt je poboljšanje kvalitete života uz podršku u svakodnevnom životu kroz pomoć u dostavi namirnica, pripremi obroka, održavanje čistoće doma, brige o higijeni, dostavi lijekova, plaćanju računa i ono što je starijim osobama izuzetno važno, druženje i razgovor“, kazala je Bičanić.

Za Općinu Gradište ovaj projekt znači jako puno. To se pokazalo i u proteklim godinama i za naše korisnike i za žene koje su zaposlene u njemu. Ranije takvih projekata nije bilo, a bilo je puno ljudi kojima je je trebala takva pomoć, a koji nisu imali financijskih mogućnosti za smještaj u domove. Sada je toga zahvaljujući ovom programu manje. Ovaj model je odličan, nadam se da će potrajati i nakon ovih šest mjeseci, a ako i ne bude sredstava iz europskih i državnih fondova o tome računa dalje mora povesti lokalna i regionalna uprava“, istaknuo je načelnik Srećko Papac

Današnja konferencija pokazuje veliku zainteresiranost za ovaj projekt, koji je izuzetno koristan, a to je na samom početku provođenje zapošljavanja žena “Zaželi” prepoznalo naše Gradsko društvo, koje je bilo jedno od prvih prijavitelja“, istaknula je Terezija Nemetz, predsjednica GDCK Županja.

Na uvodnoj konferenciji o važnosti programa “Zaželi” i potpori koju pružaju govorili su u ime partnera na projektu Saša Užarević, ravnatelj Centra za socijalnu skrb Županja i Saša Šumanovac, voditelj Ispostave Zavoda za zapošljavanje Županja.

Odgovori