U 2023. više novaca za sport

Na skupštini Sportske zajednice Grada Županje, koja je ponovo pokrenuta 2021. godine, donesen je detaljan Plan i program javnih potreba u sportu za 2023. godinu. „U odnosu na prošlu godinu za sport će biti izdvojeno više novaca, odnosno, lani smo imali 1.220.000 kuna, a ove godine 1.350.000 kuna.” istaknuo je Kruno Šarić, predsjednik Sportske zajednice Grada Županje i dodao kako je bitno da se sve sportske udruge što više javljaju s projektima na natječaje, bilo zajednički kroz Sportsku zajednicu, bilo kao same udruge.

„Imamo brojne mogućnosti preko županijskog saveza sportova, kroz Hrvatski olimpijski odbor, kroz Ministarstvo turizma i sporta. I lani smo imali dobru suradnju sa županijom i povukli smo određene iznose u opremi kroz razvoj lokalnog sporta, razvoj ženskog sporta i drugo”, istaknuo je predsjednik Sportske zajednice Grada Županje, koja o svojim aktivnostima izvješćuje i putem nove web stranice.

Odgovori