Telemach Dan sporta turneja po Slavoniji

Nakon Slavonskog Broda, Vinkovci su danas ugostili veliko sportsko-edukativno događanje.

Stadion HNK Cibalia bio je poprište napetih natjecanja u graničaru i atletici u sklopu Telemach Dana Sporta.

Zabavni program upotpunile su djevojke cheerleading kluba MA&CO.

Zamjenik gradonačelnika, Josip Romić, predsjednik zajednice sportova grada Vinkovci, Mario Jurić, V.D.pročelnik upravnog odjela za sport i demografiju županije, Mario Meštrović, zdušno su navijali za svoje najmlađe sugrađane. Baklju Plazma Sportskih igara mladih donio je Romeo Sušac, reprezentativac Hrvatske u futsalu i član MNK Aurelia Futsal.

Tjelesna aktivnost jedan je od najvažnijih preduvjeta pravilnog funkcioniranja organizma, a ima i brojne pozitivne psihološke utjecaje kao što su smanjenje napetosti i stresa, povećanje samopouzdanja i jačanje timskog duha, što u konačnici doprinosi stvaranju zdravog društva“, istaknula je Andrea Šalinović iz Telemach Hrvatska.

Najspretnija u graničaru za godište 2013. i mlađi bila je ekipa “Pčelice” u 2011. i mlađi “Akani“, dok su najbrži trkači: Nikolina Dogan, Borna Marić, Vladimir Grubić i Katarina Dumbovečak koji su zasluženo osvojili zlatne medalje.

Telemach Dan sporta se u četvrtak seli u Osječko-baranjsku županiju, na osječko igralište Srednjika.

Odgovori