Svečani koncert Mješovitog pjevačkog zbora KUU “Kristal-Sladorana”

U povodu obilježavanja 40 godina rada Mješoviti pjevački zbor KUU “Kristal – Sladorana” održat će u nedjelju, 23. listopada, svečani koncert u crkvi Mučeništva sv. Ivana Krstitelja, s početkom u 19 sati. Zbor je to u kojem se njeguje prijateljstvo i zajedništvo i koji se uistinu ima čine pohvaliti i ponositi. Iza njih je nebrojeno puno nastupa, gostovanja, koncerata, sudjelovanja na smotrama i manifestacijama u gradu i šire, putovanja, a dobitnici su i brojnih nagrada i priznanja.

Počelo je davne 1982. godine pod vodstvom nastavnice Mirjane Živković na inicijativu pokojnog Josipa Balentovića . Počela je tada priča koju mi pričamo i danas bez prestanka, bez kriza u radu, bez potresa u zboru, radimo punih 40 godina lijepo i opušteno“, kaže voditeljica Zbora, prof. Suzana Juzbašić. O koncertu kaže kako će nastojati, iako je to gotovo nemoguće pjesmama proći kroz proteklih 40 godina, tako da će repertoar od ukupno 13 skladbi biti zaista raznovrstan. 
 

Odgovori