Pojačani nadzor teretnih vozila i autobusa

Od danas do 16. listopada na svim prometnicama Vukovarsko-srijemske županije prometna policija provodit će preventivno-represivnu akciju pojačanog nadzora teretnih vozila i autobusa. 

Akcija se provodi u svim zemljama članicama ROADPOL-a (mreža europskih prometnih policija) koji tijekom cijele kalendarske godine, jednom mjesečno odredi tjedan u kojem će sve članice pojačano postupati po određenim ugrožavajućim čimbenicima, izravnim uzročnicima prometnih nesreća s težim posljedicama- primjerice pojačanom postupanju po prekršajima nepropisne brzine kretanja vozila, konzumacije opojnih droga i alkohola, nekorištenja sigurnosnog pojasa, nepropisne uporabe mobilnog uređaja…

U tjednu pojačanog nadzora teretnih vozila i autobusa kontrolirat će se, prije svega, prijevoz opasnih tvari, vrijeme odmora i vožnje vozača te ostala kaznena djela i prekršaji. 

U istovjetnoj ROADPOL-ovoj akciji nadzora teretnih vozila i autobusa provedenoj od 13. do 19. lipnja 2022. godine, prometna policija PU Vukovarsko-srijemske kontrolirala je ukupno 54 teretna vozila i jedan autobus te primijenila ukupno 35 represivnih mjera prema vozačima.
 

Odgovori