Održan koncert “U čast žrtvi Vukovara”

U Pastoralnom kulturnom središtu bl. Alojzija Stepinca u župi Mučeništva sv. Ivana Krstitelja sinoć je održan koncert “U čast žrtvi Vukovara“, u organizaciji KUU “Kristal -Sladorana”. Bila je to jedna lijepa i emotivna večer prigodnih pjesama u dane sjećanja na žrtvu Vukovara. U prepunoj dvorani nastupili su Mješoviti pjevački zbor KUU “Kristal-Sladorana” i Ženska pjevačka skupina “Mustre” iz Županje, Hrvatsko pjevačko društvo “Urbata” iz Davora, Hrvatsko pjevačko društvo “Tomislav” iz Cernika, Hrvatsko pjevačko društvo “Graničar” iz Nove Gradiške i Muški komorni sastav Hrvatskog pjevačkog društva “Davor” iz Slavonskog Broda.

Ovo je već tradicionalna smotra kojoj se zborovi rado odazivaju i dolaze u Županju, a većina njih su kroz godine postali veliki prijatelji. Svi zborovi izveli su po tri skladbe duhovnog ili domoljubnog karaktera. Na kraju su svi, zajedno s publikom, pjevali za Grad Heroj, za Vukovar, pjesmu “Jedna je Hrvatska“. 

Odgovori