Održan Godišnji koncert KUU “Kristal-Sladorana”

U dvorani kina “Kristal” proteklog petka , na blagdan Sveta tri kralja održan je tradicionalni Godišnji koncert KUU “Kristal Sladorana” Županja na kojem su članovi pokazali svu raskoš i bogatstvo naše tradicije, baštine, narodnih nošnji. Pokazali su kako se voli svoj zavičaj, Slavonija, domovina te su prikazali raznovrsnu koreografiju pjesama i plesova u čijem svakom razigranom koraku posjetitelji uživali.

Publiku u dvorani prvo je pozdravila članica KUU Kristal Sladorana i Mješovitog pjevačkog zbora Božana Čajkušić , koja je potom na pozornicu pozvala magistru Anicu Baturinu, dugogodišnju predsjednicu KUU “Kristal-Sladorana”. Istaknula je kako je 21 godinu ona bila predsjednica , pokretač i snaga “Kristala”, te da joj zahvaljuju na dosadašnjem predsjedničkom radu, da se s njom opraštaju kao s predsjednicom, ali da ona ne odlazi nego će i dalje raditi i biti s njima.

Uz zahvalu za sve što je godinama davala KUU KristalSladorana” uručila joj je buket cvijeća, a publika je to popratila dugim i glasnim pljeskom. Vrlo emotivno na svemu se zahvalila Anica Baturina , te istaknula kako joj je drago na ovoj gesti njezinih članova, da se nada da će još dugo moći doprinositi radu Udruge i pozvala sve koji vole Kristal da to i dokažu , te uputila poziv svima, od najmlađih do najstarijih da dođu na probe i budi dio “Kristala”.

 

Potom se posjetiteljima obratio i pozdravio ih novi predsjednik KUU Kristal Sladoranadr. Zvonimir Juzbašić istaknuvši kako mu je drago da je dvorana puna. Opstojimo i opstat ćemo, a to ćemo dokazati i večerašnjim koncertom koji je rezultat rada iz protekle godine, kazao je predsjednik Juzbašić.

Uslijedio je bogat program članova folklora, od onih najmlađih do najstarijih , te nastup Tamburaškog orkestra i Mješovitog pjevačkog zbora koji su izveli nekoliko božićnih pjesama, a na kraju su svi zajedno s publikom otpjevali pjesmu Radujte se narodi.

U dvorani kina “Kristal” proteklog petka , na blagdan Sveta tri kralja održan je tradicionalni Godišnji koncert KUU “Kristal Sladorana” Županja na kojem su članovi pokazali svu raskoš i bogatstvo naše tradicije, baštine, narodnih nošnji. Pokazali su kako se voli svoj zavičaj, Slavonija, domovina te su prikazali raznovrsnu koreografiju pjesama i plesova u čijem svakom razigranom koraku posjetitelji uživali.

Publiku u dvorani prvo je pozdravila članica KUU Kristal Sladorana i Mješovitog pjevačkog zbora Božana Čajkušić , koja je potom na pozornicu pozvala magistru Anicu Baturinu, dugogodišnju predsjednicu KUU “Kristal-Sladorana”. Istaknula je kako je 21 godinu ona bila predsjednica , pokretač i snaga “Kristala”, te da joj zahvaljuju na dosadašnjem predsjedničkom radu, da se s njom opraštaju kao s predsjednicom, ali da ona ne odlazi nego će i dalje raditi i biti s njima.

Uz zahvalu za sve što je godinama davala KUU KristalSladorana” uručila joj je buket cvijeća, a publika je to popratila dugim i glasnim pljeskom. Vrlo emotivno na svemu se zahvalila Anica Baturina , te istaknula kako joj je drago na ovoj gesti njezinih članova, da se nada da će još dugo moći doprinositi radu Udruge i pozvala sve koji vole Kristal da to i dokažu , te uputila poziv svima, od najmlađih do najstarijih da dođu na probe i budi dio “Kristala”.

 

Potom se posjetiteljima obratio i pozdravio ih novi predsjednik KUU Kristal Sladoranadr. Zvonimir Juzbašić istaknuvši kako mu je drago da je dvorana puna. Opstojimo i opstat ćemo, a to ćemo dokazati i večerašnjim koncertom koji je rezultat rada iz protekle godine, kazao je predsjednik Juzbašić.

Uslijedio je bogat program članova folklora, od onih najmlađih do najstarijih , te nastup Tamburaškog orkestra i Mješovitog pjevačkog zbora koji su izveli nekoliko božićnih pjesama, a na kraju su svi zajedno s publikom otpjevali pjesmu Radujte se narodi.

Odgovori