Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Udruga stanara šokačkih stanova “Đeram” Županja upriličila na Trgu kralja Tomislava manifestaciju “Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje“. Na ovaj je način Udruga “Đeram” na simboličan način podsjetila građane na završenu žetvu, važnost ubiranja plodova zemlje i brigu o njima, na važnost kruha i sve to prikazuju na način kako su to nekada radili naši stari. Ova manifestacija je već tradicionalna, a godinama je priprema Udruga “Đeram” te na taj način podsjeća na nekadašnja vremena i njeguje našu tradiciju i običaje. Naime, unatoč lošem vremenu u Udruzi su ipak odlučili izaći na Trg, postaviti štand i građane počastiti svojim specijalitetima.

U našoj Udruzi ispekli smo proizvode koje uvijek zamijese vrijedne ruke naših snaša, a ponudili smo ovoga puta lepinjice“, rekao je Antun Balentović – Mašin, predsjednik Udruge “Đeram”. 

Ova je manifestacija projekt Grada Županje i organizirana je u okviru programa proslave Dana našeg grada.

Odgovori