Četiri minute od poziva do dolaska na lokaciju

Prije dvije godine, 25. studenog 2020. s radom je počela Javna vatrogasna postrojba Grada Županje, a simbolično su županjski vatrogasci svojevrsni „rođendan” i obljetnicu rada obilježili vježbom gašenja požara i evakuacije učenika i zaposlenika Osnovne škole „Mate Lovraka”. Naime, kako je istaknuo Vladimir Balentović, zapovjednik JVP Grada Županja i zapovjednik DVD-a Županja, cilj im je imati što više preventivnih i edukativnih aktivnosti.

„Dojava o požaru u školskoj kuhinji došla je preko Centra 112, a mi smo kroz četiri minute bili u školi i krenuli s gašenjem i evakuacijom. Najbitnije je bilo da učenici vide koju su to izlazi koji se koriste u ovakvim situacijama.” pojasnio je tijek vježbe Vladimir Balentović, dodajući da su slične vježbe imali i u vrtiću i u Osnovnoj školi „Ivana Kozarca”. U ovoj je vježbi sudjelovalo 10 profesionalnih i dobrovoljnih vatrogasaca s dva vozila.

Odgovori