Biciklisti po jedanaesti put šalju poruku prijateljstva iz Mostara u Vukovar

U petak iz Mostara za Vukovar kreće 11. po redu Biciklistička karavana prijateljstva Mostar Vukovar, a organizatori ističu kako je sve spremno za polazak biciklista prema Gradu Heroju. Biciklistička karavana prijateljstva Mostar Vukovar započet će u petak 28. travnja 2023. godine, kada će se biciklisti iz Mostara zaputiti na put od 500 km sve do Grada Vukovara. Povratak biciklista planiran je utorak 02.svibnja 2023 nakon posjete Borovu selu gdje će prisustvovati komemoraciji 12 poginulih redarstvenika. U Županji
se karavana prijateljstva očekuje u nedjelju, 30. svibnja oko 18 sati, kada će predstavnici Grada Županja dočekati bicikliste na 3.etapi koja nosi naziv po poginulom hrvatskom redarstveniku iz Županje Mladenu Ćatiću. Naime, od 2020. godine etapa od Žepča do Županje nazvana je Memorijal Mladen Ćatić (1971-1991). Dvadesetogodišnji Mladen bio je najmlađi od dvanaestorice mučki ubijenih hrvatskih redarstvenika u Borovu selu, bio je stanovnik Županje i upravo po njemu nazvana je treća etapa ove posebne karavane.

Biciklistička karavana prijateljstva trajat će pet dana, a sastojat će se od četiri etape ukupne dužine više oko 500 kilometara. Karavana će se kretati pravcem Mostar – Kiseljak – Žepče – Orašje – Županja – Vukovar, a vozit će se magistralnim i županijskim cestama. Članovi Biciklističkog kluba „Kotur” Županja Josip Lešić, Kristijan Šeić, Saša Solenko, Vladimir Kraljević na čelu s predsjednikom kluba Danijelom Vincetićem i uz podršku i pratnju Dražena Kožula, sudjelovat će u u ovoj karavani od samoga početka, dakle, od starta u
Mostaru. “Već nekoliko mjeseci aktivno radimo na organizaciji 11. Biciklističke karavane prijateljstva i sada kada nas od starta karavane dijeli tek par dana kreću se nakupljati emocije i vlada veliko uzbuđenje među svim sudionicima biciklističke karavane prijateljstva. Spremni smo da i ove godine, po jedanaesti put, zaputimo se na put od 500km, te mogu kazati kako smo sretni što i u ovoj godini možemo još jednom spojiti sve gradove i općine kroz koje prolazi naša karavana prijateljstva”, kazao je Toni Zorić, član tima za organizaciju.
Za sudjelovanje u karavani vladao je veliki interes, a organizatori su prije nekoliko dana i zatvorili prijave. Ove godine karavana će okupiti više od 30 sudionika. Bitno je kazati kako će karavana prijateljstva i ove godine iz Hercegovine ponijeti poklone za svoje prijatelje u Bosni i Republici Hrvatskoj.

“Ideja da promoviramo autohtone hercegovačke proizvode tako što ćemo kroz sve popularniji sport biciklizam ponijeti poklone prijatelja iz Hercegovine našim prijateljima u Bosni i Republici Hrvatskoj naišla je na pozitivne reakcije i sada je već to postao običaj koji će vjerojatno postati i tradicija. Naši prijatelji u Kiseljaku, Žepču, Županji i Vukovaru dobit će poklon pakete koji će sadržavati autohtone hercegovačke proizvode i upravo zbog toga karavana i u 2023 godini kreće na put sa sloganom “Iz Hercegovine sa srcem””, zaključio je
Zorić. Biciklističku karavanu osiguravat će policijska pratnja, te se organizatori ovim putem zahvaljuju svim policijskim dužnosnicima koji već 11 godina profesionalno obavljaju svoju dužnost i brinu za sigurnost svih sudionika.

Odgovori