Županja nikada neće zaboraviti Vukovar

“Županja nikada neće zaboraviti Vukovar “ – poručeno je iz Županje uoči Dana sjećanja na žrtvu Vukovara. Naime, Udruga hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Grada Županje organizirala je na Trgu kralja Tomislava paljenje lampiona, a županjskim dragovoljcima pridružili su se i brojni građani, članovi sportskih i drugih udruga, učenici osnovnih i srednjih škola, vatrogasci…Predsjednik Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Grada Županje Goran Lončarević u razgovoru za program Hrvatskog radija Županja je istaknuo kako se istina o Domovinskom ratu mora prenositi na mlade, na djecu. „ Jako nam je drago što su se svi odazvali našemu pozivu i što ovdje na Trgu kralja Tomislava vidimo toliko puno mladih iz Graničara, Radničkog, KUD-ova, djecu iz vrtića i škola, naše sugrađane. Hvala svim Županjkama i Županjcima što su došli.” rekao je Lončarević. Prigodnu molitvu izrekao je đakon Mihael Macanić.

Županjski dragovoljci ovom su prigodom ugostili i svoje prijatelje iz Baćina kod Ploča koji su, dolazeći u Županju, dopremili i oko 800 kg mandarina koje su podijeljene najmlađim Županjcima i onima u potrebi. „Hvala našim prijateljima na darovima.” rekao je Lončarević i još jednom dodao: Županja nikada neće zaboraviti Vukovar!

Zdenka Knežević