Grad Županja

Zatvorite prozore, što manje boravite na otvorenom!

Županijski centar 112 Osijek zaprimio je noćas, 40 minuta iza ponoći,  dojavu o požaru na deponiju plastike u Brijestu kod Osijeka. Uz brojne vatrogasce, pomoć u gašenju pružaju pripadnici Državne intervencijske postrojbe civilne zaštite Osijek s daljinski upravljanim gusjeničarom (tzv. robotom za gašenje). 
Na terenu su i županjski vatrogasci, a prema informacijama iz Grada Županje preporuka je i građanima našega grada da se zatvore prozori i da se, ukoliko je moguće, građani ne zadržavaju na otvorenom, naročito mala djeca. Dim se osjeti i na području našega grada, ističe zamjenik gradonačelnika Petar Buljević i dodaje da je gradska uprava u kontaktu s vatrogascima, a županjski su vatrogasci pripravni za područje Osječko-baranjske županije, kao što su i vatrogasci iz te županije pomogli nama nakon srpanjskog olujnog nevremena. „Sa svim mjerodavnim službama smo stalno u kontaktu i od zapovjednika Javne vatrogasne postrojbe Grada Županje Vladimira Balentovića dobivamo sve potrebne informacije.” rekao je Petar Buljević, zamjenik gradonačelnika Županje. Tijekom prijepodneva u izjavi za naš program Vladimir Balentović, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Grada Županje i DVD-a Županja je rekao da je ovo nezapamćeni požar. S obzirom na ogromne količine dima i plinova građani su na području Osijeka i okolnih mjesta putem SMS poruka pozvani da zatvore prozore i da se ne zadržavaju bez prijeke potrebe na otvorenom zbog mogućeg štetnog djelovanja plinova uslijed izgaranja plastike. Dakle, iz Grada Županje  također ističu da  je potrebno zatvoriti prozore i što manje boraviti na otvorenom, obzirom da je opasni dim i na području Županje i ide  u pravcu susjedne BiH.