WorldSkills Croatia 2023

Maturantica Obrtničko – industrijske škole u Županji Valerija Arlović,  smjer poljoprivredni tehničar – fitofarmaceut, uz vodstvo mentorice, prof. Jasenke Nikolić, osvojila je prvo mjesto i pobijedila na  Državnom natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2023, u disciplini AGRO. Nakon provedbe svih modula Valerija je imala visokih 93/100 bodova, zasluženo pobijedila i osvojila nagradu Faust Vrančić.

Obrtničko-industrijska škola Županja u području poljoprivrede u proteklih dvadesetak godina, imala je čak četiri puta državne prvake i tri puta osvojeno drugo mjesto. Time se, po rezultatima na državnim natjecanjima, uz Agronomsku školu Zagreb svrstala među najuspješnije srednje škole za područje poljoprivrede u RH .

Čestitke Valeriji, njenoj mentorici, prof. Nikolić i Obrtničko-industrijskoj školi Županja!