„Vrtko” predstavljen županjskoj publici

U poluvremenu utakmice između RK Županja i RK Orahovica u sportskoj dvorani Osnovne škole „Ivan Kozarac” publici je predstavljen „Vrtko”, projekt Europske rukometne federacije i Hrvatskog rukometnog saveza koji Rukometni klub Županja Županja provodi u Dječjem vrtiću „Maslačak” Županja. Podsjetimo, od 1. siječnja ove godine i u Županji se provodi projekt Rukomet u vrtićima „Vrtko”, a radi se o zajedničkom Masterplan projektu Europske rukometne federacije i Hrvatskog rukometnog saveza. Koncem prošle godine potpisani su u Zagrebu ugovori s devet gradova o provedbi projekta „Vrtko”, a u ime Grada Županje ugovor je potpisao gradonačelnik Damir Juzbašić, dok je u ime Rukometnog kluba Županja to učinio predsjednik kluba Branimir Kos. Za županjski Rukometni klub program i plan treninga za mališane izradili su kineziolozi Rukometnog kluba Županja Luka Huber i Mihael Jurić. „Nakon što je u „Vrtko” bilo uključeno 75 djece, provedbom projekta sve ih je više, pa umjesto jednog trenera s djecom rade dva kineziologa, a djeca su podijeljena u 4 grupe jer ih je trenutno 93 u projektu .” ističe Mihael Jurić, magistar kineziologije. Inače, i Mihael Jurić i Luka Huber županjski su rukometaši, obojica magistri kineziologije, stoga i ne čudi što su ljubav prema ovome sportu i svoju profesionalnu orijentaciju spojili s rukometom i djecom kroz projekt „Vrtko” koji je odobrila Agencija za znanost i visoko obrazovanje, kao i Ministarstvo znanosti i obrazovanja.
Osnovni cilj projekta „Vrtko” je promocija i razvoj rukometa u dječjim vrtićima za djecu dobi od 5 do 7 godina, a izlazak na parket sportske dvorane Osnovne škole „Ivana Kozarca” i kraći prikaz treninga mališanima iz vrtića bio je poseban doživljaj. Uz potporu svojih teta odgajateljica, mališani su zdušno i navijali za domaću ekipu, Rukometni klub Županja. Ravnateljica Dječjeg vrtića Maslačak Županja Andrea Andrašić-Raguž nakon predstavljanja projekta Vrtko domaćoj publici u izjavi za naš program je istaknula kako je kroz projekt „Vrtko”u vrtić stiglo puno sportske opreme, te je naglasila izvrsnu suradnju vrtića i roditelja koji su i na ovoj rukometnoj utakmici, uz odgojiteljice Maslačka, pratili svoju djecu.” Cijeli vrtić zahvaljuje Rukometnom klubu Županja, Gradu Županja i Hrvatskom rukometnom savezu što se projekt Vrtko provodi i u Županji.” poručila je Andrea Andrašić-Raguž, ravnateljica Dječjeg vrtića „Maslačak” Županja. Projekt „Vrtko” za sve je besplatan, mogu sudjelovati i djevojčice i dječaci, a provodit će se najmanje 10 mjeseci. Inače, Vrtko se trenutno provodi u 15 gradova i 35 vrtića u Hrvatskoj, a u siječnju ove godine kroz ovaj je projekt rukomet treniralo
1 319 djece!

Zdenka Knežević