„Uskrsni otarčići” i u Županji

Udruga „Bošnjački šlingeraji” priredila je u vjeronaučnoj dvorani župe sv. Nikole Tavelića u našem gradu izložbu uskrsnih otarčića, po prvi puta izvan Bošnjaka. Uvod je to u tradicionalnu izložbu koju će 17. tu godinu za redom prirediti u Bošnjacima, u „Šumarskom muzeju”, i to od Cvjetnice do Velikog petka. Članicama Udruge „Bošnjački šlingeraji” bilo je zadovoljstvo što su izložile svoje ručne radove po prvi puta izvan Bošnjaka, istaknula je Janja Balić, predsjednica Udruge „Bošnjački šlingeraji”. Zahvalila je svima koji su razgledali izložbu, a posebno je zahvalu uputila prečasnom Josipu Filipoviću, župniku župe sv. Nikole Tavelića, dekanu županjskog dekanata koji im je omogućio da jučer izlože svoje radove u vjeronačnoj dvorani ove županjske župe.
U razgovoru za program HRŽ-a, najavila je izložbu „Uskrsnih otarčića” koja će biti otvorena sljedeće nedjelje, na Cvjetnicu, u „Šumarskom muzeju” u Bošnjacima točno u podne.

Zdenka Knežević