Štrajk se nastavlja!

Štrajk u tijelima sudbene vlasti i državnom odvjetništvu se nastavlja i danas, objavili su iz Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika RH. Kako ističu, na sastanku s ministrom pravosuđa i uprave Ivanom Malenicom, prezentirana im je odluka Vlade o isplati privremenog dodatka na plaće za sve službenike i namještenike u državnim i javnim službama po kojoj će im plaće rasti od 60 do 100 eura. Sindikat državnih i lokalnih službenika i namještenika RH podržava najavljeno povećanje, no neovisno o tome, dodaju, očekivali su ponudu na njihove zahtjeve iznesene u postupku mirenja i u najavi štrajka zaposlenih u tijelima sudbene vlasti i državnom odvjetništvu. „Odgovor nismo dobili. Štrajk se nastavlja!” poručuju iz Sindikata državnih i lokalnih službenika i namještenika RH.