Slavonska promocija završila u Županji – gdje je sve i počelo!

Gradski muzej Županja priredio je u prostoru MKC-a Županja  promociju biografije Velimira Zajeca “Zeko” autora Sanjina Španovića. U vrlo zanimljivom predstavljanju koje je moderirala Martina Golubičić kroz razgovor s Velimirom Zajecom i autorom njegove biografije Sanjinom Španovićem dotaknute su brojne teme, od nogometa do politike, a nadasve o Dinamu. Knjiga “Zeko – biografija Velimira Zajeca” puštena je prije godinu dana u prodaju, a na 480 stranica kroz razgovore s 96 sugovornika i više od 100 arhivskih članaka, autor knjige Sanjin Španović ispričao je Zajecovu karijeru ne samo kao kapetana Dinama, već i onu kao igrača Panathinaikosa, te trenera i direktora ova dva kluba i otkrio brojne nepoznate detalje povezane i s brojnim hrvatskim i grčkim nogometnim legendama. Također, u knjizi se nalazi i preko 150 fotografija od kojih brojne nisu nikad dosad viđene u javnosti. Knjiga je naišla i na brojne komplimente i pohvale ne samo brojnih čitatelja, već i Dinamovih igrača i trenera, novinara i književnih kritičara. Svojevrsna „slavonska turneja” završila je u Županji, gdje je, kako je istaknula moderatorica promocije Martina Golubičić, „sve i počelo”. „Ima li boljeg mjesta za završiti turneju od mjesta gdje se prvi put zakotrljala lopta. Pretpostavljam da Vam to puno znači.” rekla je Martina Golubičić na što je Velimir Zajec odgovorio: „To mi je čast da sam u ovome gradu, da sam u plavoj Slavoniji koja je uvijek bila ponos naših navijača i koja je toliko pomogla Dinamu u svakom trenutku. Uživanje je bilo uvijek u Slavoniji i igrati.” istaknuo je, između ostalog, Velimir Zajec.  Nakon promocije kojoj su nazočili, između ostalih,  i gradonačelnik Županje Damir Juzbašić i predsjednik Sportske zajednice Grada Županje Kruno Šarić,  brojni su Županjci imali prigodu u osobnome razgovoru sa Zekom osvrnuti se i na druge sportske teme