Radovi na uređenju gradske tržnice

Započeli su radovi na drugoj fazi rekonstrukcije gradske tržnice u Županji, koji obuhvaćaju kompletnu zamjenu starih kocki novim opločnjacima, rekonstrukciju odvodnje, uređenje zelene površine, razmještanje rasvjetnih stupova….” Od Ministarstva regionalnog razvoja dobili smo sredstva za rekonstrukciju, odnosno, ukupna vrijednost radova je oko 65.000 eura, a od ministarstva smo dobili 25.000 eura bespovratnih sredstava.” rekao je Ante Klanac, direktor Čistoće Županja d.o.o. dodajući kako će radovi obuhvatiti dvije strane oko zatvorenog dijela gradske tržnice.

Novi nogostup bit će spojen s nogostupom u Ulici Ilirskog preporoda pa sve do Strossmayerove, a bit će uređene i zelene površine. Svi planirani radovi trebali bi biti završeni u roku od oko mjesec dana. U tome razdoblju tržni dani održavat će se srijedom i subotom uobičajeno, ističe direktor Klanac.  Inače, rekonstrukcija ovoga dijela gradske tržnice našla se među 269 projekata za koje je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU-a  osiguralo sredstva u okviru Programa održivog razvoja lokalne zajednice u 2023. godini. Gradu Županja je, dakle, za II. fazu obnove gradske tržnice odobreno 25.000 eura. I 2021. godine iz Programa održivog razvoja lokalne zajednice Ministarstvo je za tržnicu osiguralo ukupno 450.000 kuna. Direktor Čistoće Županja d.o.o. Ante Klanac u razgovoru za HRŽ je najavio kako se očekuju i dodatna sredstva za radove koji su u tijeku. „Završetkom i ove faze uz već uređeni otvoreni dio tržnice sve će biti kompletno uređeno i puno ljepše.” naglasio je direktor Ante Klanac.