Pri kraju radovi na raskrižju kružnog oblika

Radovi na rekonstrukciji državne ceste DC 55 s lokalnom cestom 46042 u Vinkovačkoj ulici i nerazvrstane ceste- Industrijska ulica u Županji, u raskrižje kružnog oblika pri kraju su i bit će gotovi zaključno s 15. srpnja 2024. Kao što su proljetos i najavili iz Strabaga, tvrtke koja je izvođač radova, tako su nam danas i potvrdili da se privremena regulacija prometa po kojoj se promet trenutno odvija (zatvoren promet na „malom rotoru”) prekida zaključno sa 14. srpnja, odnosno, „mali rotor” otvara se za promet. Ovoga tjedna to je najavio i gradonačelnik Damir Juzbašić, gostujući u programu HRŽ-a. Kružni tokovi na ovim prometnicama već su dobili neslužbene nazive, jer mnogi posljednjih mjeseci ova raskrižja nazivaju „Županjskom osmicom”. Podsjetimo, radovi na rekonstrukciji raskrižja, odnosno, izgradnji kružnog toka odvijali su se uz zatvaranje dijela lokalne ceste 46042 i 46043 u zoni raskrižja Vukovarske i Vinkovačke ulice i Državne ceste DC55 uz privremenu regulaciju prometa. Preusmjeravanje i vođenje autobusnog prometa s državne ceste DC 55 od tzv. bošnjačkog raskrižja kroz grad Županju do autobusnog kolodvora odvijalo se tijekom trajanja radova obilaznim pravcem, odnosno, ulicama Braće Radića, Gundulićevom, Ante Starčevića, Vinkovačkom do Zagrebačke i autobusnog kolodvora i obrnuto. Preusmjeravanje i vođenje teretnog prometa iz smjera Štitara odvijalo se preko županijske ceste 4170 do Gradišta pa preko županijske ceste 4222 u Gradištu na državnu cestu DC55 i obrnuto, što dijelu sudionika u prometu, ali i građana, nije baš „sjelo”. No, kako je istaknuo gradonačelnik Juzbašić, uvijek treba imati i razumijevanja i strpljenja kada su u pitanju ovako značajni radovi. Još samo malo, i „županjska osmica” bit će puštena u promet, a onda svi trebaju javno priznati kako je vrijedilo čekanja.

Zdenka Knežević