Povećana potrošnja vode

Građanima preporuka: racionalno i namjenski!

Na području Grada Županja nema problema s isporukom pitke vode, a jedine poteškoće su sporadične pojave zamućenja vode iz vodovodnih cijevi, čemu je uzrok povećana potrošnja, ističu iz županjskog „Komunalca” d.o.o. Prema riječima direktora ove gradske tvrtke Domagoja Markovinovića, zbog vrućina i vrlo visokih temperatura zraka potrošnja vode povećana je posljednjih dana, tako da je zamućenje vode u nekoliko slučajeva izravno povezano s potrošnjom, a ne eventualnim kvarovima na vodovodnoj mreži. Iz županjskog „Komunalca” dodaju kako se i ovoga ljeta građanima preporuča racionalno i namjensko korištenje vode.

Na mrežnim stranicama Vinkovačkog vodovoda i kanalizacije također ističu:

„ S obzirom na to da meteorolozi najavljuju duže razdoblje s velikim vrućinama i visokim temperaturama Vinkovački vodovod i kanalizacija d.o.o. (VVK) moli građane, korisnike javne vodoopskrbe, da u razdoblju iznimno visokih temperatura vodu troše racionalno i namjenski budući da se korištenjem vode za zalijevanje vrtova, uređenih površina, pranje vozila i punjenje bazena ugrožava kontinuitet vodoopskrbe svih korisnika. Iako na distribucijskom području VVK nema većih problema s osiguravanjem dovoljnih količina vode za piće, s vodom treba postupati racionalno. U vrijeme velikih vrućina potrošnja je daleko iznad prosjeka, a isto može dovesti do zamućenja vode u sustavu. „ ističe se, između ostalog, na službenoj web stranici Vinkovačkog vodovoda i kanalizacije.