Nova sredstva za nove projekte TZ Grada Županje

Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije odobrilo je Turističkoj zajednici Grada Županje 48.000 eura, odnosno, 361. 656 kuna, i to u okviru Programa prekogranične suradnje između Hrvatske i Srbije . Prvi projekt je nastavak prekogranične suradnje Turistička zajednica Grada Županje-Udruga bunjevačkih Hrvata Dužijanca u iznosu od 24.000 eura. Vodeći partner je Turistička zajednica Grada Županje a partner Udruga bunjevačkih Hrvata Dužijanca.

Drugi projekt za koji je također odobreno 24.000 eura je „Očuvanje kulturne baštine kroz duhovnu glazbu i tradiciju”. Vodeći partner je također Turistička zajednica Grada Županje, a partner Festival hrvatskih duhovnih pjesama Hosana Fest. Iz Turističke zajednice Grada Županje ističu kako su u u pripremi i prijavi projekata sudjelovali Županjska razvojna agencija „Žura” i Razvojna agencija Vukovarsko-srijemske županije. Inače, na razini RH odobreno je samo 25 projekata, među kojima su i ova dva projekta Turističke zajednice Grada Županje.