Nova sjednica Gradskog vijeća

Predsjednica Gradskog vijeća Županje Irena Kuprešak sazvala je za ponedjeljak, 30. listopada, 19. sjednicu Gradskog vijeća Županje na kojoj će, između ostalog, biti razmotren polugodišnji izvještaj o izvršenju proračuna  Grada Županje za 2023. godinu. Na dnevnom redu sjednice bit će i drugi rebalans ovogodišnjeg proračuna, kao i prijedlog proračuna Grada Županje za 2024. godinu i projekcije za 2025. i 2026. Jedna od tema koju će razmotriti gradski vijećnici odnosit će se i na isplatu božićnica umirovljenicima koji imaju prebivalište u gradu Županji i mirovine do 500 eura uz uvjet da ne ostvaruju druge prihode po osnovi imovine ili na neki drugi način.

Na 19. sjednici, za koju je, prema pozivu,  predviđeno 30 točaka dnevnog reda,  bit će razmotreno i nekoliko izvješća: Izvješće o godišnjem poslovanju Čistoće Županja d.o.o. za 2022. godinu; Financijsko izvješće tvrtke Komunalac d.o.o. Županja za 2022. godinu; Izvješće o radu i poslovanju Hrvatskog radija Županja d.o.o. za 2022. godinu; Izvještaj o radu Zavičajnog muzeja „Stjepan Gruber” Županja za 2022. godinu; Izvješće o radu Sportske zajednice Grada Županje za 2022. godinu.  Sjednica Gradskog vijeća Županje održat će se, dakle, u ponedjeljak, 30. listopada 2023. u 16 sati u dvorani kina Mladost i započet će uobičajeno, Aktualnim satom.

Zdenka Knežević