Nematerijalna kulturna baština

„Nematerijalna kulturna baština u istočnoj Hrvatskoj: iskustva i izazovi kroz 20 godina“

Gradski muzej Županja i „Družina”-čuvari tradicije hrvatskih obiteljskih zadruga Zagreb, organizatori su znanstveno-stručnog skupa „Nematerijalna kulturna baština u istočnoj Hrvatskoj: iskustva i izazovi kroz 20 godina” u sklopu Dana europske baštine 2023. godine.  Sudionicima skupa u Pastoralnom središtu bl. Alojzija Stepinca obratila se Janja Juzbašić, muzejska savjetnica iz Gradskog muzeja Županja, dok je u ime Ministarstva kulture i medija, Odjela za etnografsku i nematerijalnu baštinu govorio voditelj odjela Mladen Kuhar. Pozdravne riječi u ime Vukovarsko-srijemske županije uputila je Tamara Kalistović, pročelnica Upravnog odjela za turizam i kulturu, dok je sve sudionike ovog značajnog skupa u ime Gradskog muzeja Županja pozdravio ravnatelj Hrvoje Tkalac. Dr.sc. Manda Svirac, znanstvena suradnica u mirovini, također je uputila pozdravne riječi u ime Udruge „Družina”-čuvari tradicije hrvatskih obiteljskih zadruga. Drugi dio ovog znanstvenog skupa održat će se sutra, 7. listopada od 10 sati  u „Slavonskoj kući” u Bošnjacima.