Nastavljeno saniranje štete od olujnog nevremena

Ravnateljstvo civilne zaštite i danas je objavilo podatke o aktivnostima na području brojnih hrvatskih županija. U priopćenju ističu da je i jučer  nastavljena  sanacija šteta uzrokovanih olujnim nevremenom. Na području Vukovarsko-srijemske županije jučer je zaprimljen 81 poziv vezan za vremenske nepogode, od čega su 42 poziva bila za tehničke intervencije vatrogasnih postrojbi, a 39 poziva vezanih za posljedice olujnog nevremena. Ekipe svih žurnih službi bile su na terenu i otklanjaju posljedice nevremena, a čini se to i danas.  Dodatno su angažirani vatrogasci (97), pripadnici postrojbi civilne zaštite opće namjene (102), povjerenici civilne zaštite (51), zamjenici povjerenika civilne zaštite (18), djelatnici komunalnih tvrtki (72), mobiliziranih obrta (77), OPG-ova (21), građani –volonteri (50), djelatnici Hrvatskih šuma (8), pripadnici Hrvatske vojske (216) i Državne intervencijske postrojbe civilne zaštite Osijek (5), Rijeka (15) i Zagreb (15) – ukupno 35 pripadnika sa 17 vozila.
 Raspoređeni su  na lokacijama u Andrijaševcima (DIP CZ Zagreb – 2 tima sa 6 pripadnika), Tovarniku (DIP CZ Rijeka – 2 tima s 14 pripadnika) i Babinoj Gredi (DIP CZ Zagreb – 2 tima s 9 pripadnika), izvijestilo je Ravnateljstvo civilne zaštite.

Foto: Ravnateljstvo civilne zaštite