Mogućnosti pametnog sela

Završna konferencija projekta „Mogućnosti pametnog sela” održana je u  Osnovnoj školi „Mijat Stojanović”  Babina Greda. Projektom je pružena podrška učiteljima i drugim odgojno-obrazovnim djelatnicima OŠ „Mijat Stojanović” s ciljem poticanja razvoja, usavršavanja vještina i kompetencija poučavanja u STEM području te aktivnom građanstvu.

Nositelj projekta je Osnovna škola „Mijat Stojanović” Babina Greda, a u projetku kao projektni partner sudjelovala je osnovna škola Brundalen iz Trondheima, Kraljevina Norveška. Odluku o financiranju projekta „Mogućnosti pametnog sela” u vrijednosti 115.950,32 eura donijelo je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije. Projekt je financiran sredstvima Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora u iznosu od 100% u okviru poziva „Unapređenje vještina i kompetencija učitelja i drugih odgojno-obrazovnih radnika u osnovnoškolskom sustavu odgoja i obrazovanja”.  Na završnoj konferenciji o provedbi projekta govorile su ravnateljica Osnovne škole „Mijat Stojanović”  Đurđica Babić i voditeljica projekta Anja Čović Bilbija, a predstavljen je i video o provedenim aktivnostima.