Mini rukomet u osnovnim školama

Rukomet u vrtićima “Vrtko“ već od samog početka obara rekorde i postavlja nove standarde. Istim stopama krenuo je i drugi projekt iz Masterplana kojem je osnovni cilj promocija i razvoj mini rukometa u osnovnim školama diljem Republike Hrvatske.
Nakon prikupljene dokumentacije od rukometnih klubova i osnovnih škola u projekt „Mini rukomet u osnovnim školama“ uvršteno je 19 gradova/općina i klubova iz cijele Hrvatske, među kojima i Grad Županja, odnosno, Rukometni klub Županja, te Općina Cerna i Rukometni klub Multinorm.
Na području Hrvatske u mini rukomet bit će uključeno 1 231 učenika i učenica u 23 osnovne škole te će sukladno tome dobiti donaciju Europske rukometne federacije: montažne mini rukometne golova “Easy Play”, mini rukometne lopte te rekvizite za trening. Projekt započinje 8. 4. 2024. i traje do 30. 6. 2026.
„Čestitamo i želimo puno uspjeha našim novim partnerima!”, poručuju iz Hrvatskog rukometnog saveza.

Zdenka Knežević