Malo snijeg, malo led, zima je!

Zimska služba gradske tvrtke Čistoća Županja d.o.o. i dalje je na terenu i sve se gradske nerazvrstane ceste održavaju prohodnima, istaknula je danas Manda Đurić, rukovoditeljica u Čistoći Županja d.o.o. i rukovoditeljica zimske službe. Jutro je, podsjetimo, osvanulo uz nekoliko centimetara novog snježnog pokrivača, ali i uz temperaturne minuse, stoga je oprez svim sudionicima u prometu, i vozačima, ali i pješacima, itekako bio potreban. Tijekom dana temperature su nešto malo popustile, pa je i prometovanje bilo koliko-toliko olakšano, no opreza nikada dosta, poručili su iz zimske službe i dodali kako čine sve što je predviđeno Planom zimskog održavanja gradskih prometnica. Najviše je problema, kada je riječ o nogostupima, ispred praznih poslovnih prostora u središtu grada, ali i u brojnim ulicama ispred obiteljskih kuća u kojima nitko ne stanuje. U takvim je slučajevima, upozorili su građani, i ostalo snijega na nogostupima, odnosno, nakon smrzavanja stvorila se opasna ledena kora, pa je i pješacima itekako potreban oprez.
I dok na području većeg dijela Hrvatske govorimo o snježnim oborinama i radu zimskih službi, iz Hrvatskih auto cesta su uputili obavijest da započinje uspostava privremene regulacije prometa zbog prve od tri faze radova na modernizaciji odmorišta Zagreb (Plitvice) na A3. Promet će se na oba kolnika autoceste voditi s po dvije sužene prometne trake dok će traka za usporenje u smjeru Lipovca (ulaz na Odmorište) i traka za ubrzanje u smjeru Bregane (izlaz s Odmorišta) biti skraćene, uz ograničenje brzine kretanja vozila. Zbog prometne opterećenosti ove dionice mogući su i kraći zastoji. U ovoj prvoj fazi radova izvodit će se pripremni radovi i radovi zaštite postojećih instalacija, a predviđeno trajanje ovakve regulacije je do 16. veljače, izvijestili su iz Hrvatskih auto cesta.
Zdenka Knežević