Ljubitelji kazališta i ovog će srpnja imati priliku uživati u bogatom programu 8. Ljetne pozornice, koju zajednički organiziraju Kazalište Županja i Turistička zajednica grada Županje. Manifestacija će se održavati od 4. do 18. srpnja 2026. godine, a publici će ponuditi tri različite predstave .
Program započinje u subotu, 4. srpnja, kada će se na pozornici predstaviti Dramska sekcija Doma kulture Sivac komedijom „Sistem Ribadie“ Georgesa Feydeaua.
Tjedan dana poslije, 11. srpnja, domaćin manifestacije, Kazalište Županja, izvest će dramu „Prokletstvo šokačke avlije“, čiji je autor Branko Puhek. Predstava donosi priču prožetu slavonskim duhom, tradicijom i životnim sudbinama, a očekuje se da će biti jedan od vrhunaca ovogodišnje Ljetne pozornice.
Manifestacija završava 18. srpnja gostovanjem predstave „Sve sretne obitelji“, komedije Ephraima Kishona, u izvedbi Scene Martin Vukovar.
Sve predstave počinju u 20 sati u Kulturnom centru Ivana Hermana u Županji, a ulaz je besplatan.
Branko Puhek, autor predstave Prokletstvo šokačke avlije i predstavnik Kazališta Županja, ističe kako je cilj Ljetne pozornice približiti kazališnu umjetnost što široj publici.
„Ljetna pozornica postala je prepoznatljiv kulturni događaj koji svake godine okuplja ljubitelje kazališta. Drago nam je što i ove godine možemo publici ponuditi raznovrstan program – od vrhunske komedije do domaće autorske drame. Posebno nas veseli što ćemo izvesti ‘Prokletstvo šokačke avlije’, predstavu koja čuva našu tradiciju i govori o ljudima i vrijednostima našega kraja. Pozivam sve sugrađane i goste da nam se pridruže i zajedno uživamo u kazališnim večerima pod okriljem Ljetne pozornice“, rekao je Branko Puhek.

