Listopad u znaku kazališta

U organizaciji GAK-a Županja tijekom proteklog vikenda otvoren je 14. Međuarodni festival amaterskog kazališnog stvaralaštva i 6. Dječji fetival. Uoči otvorenja Festivala kojeg je otvorio gradonačelnik Damir Juzbašić, predsjednica GAK-a Snježana Puljić je istaknuo da su i ove godine doveli kazališta koja će za publiku izvesti vaznovrsne predstave i da će se za svakoga naći po nešto, a posebno ih raduju predstave za djecu,

Nakon otvorenja odigrana je predstava „S čime s kime u EU?” – Draft teatar Tuzla. Riječ je  o satiričnoj priči malog čovjeka i zemlji, s neriješenim problemima, koju političari žele uvući u  EU, ne birajući sredstva.

Festival je nastavljen jučer kada je  po četvrti puta odigrana nagrađivana predstava ” Vlak u snijegu”,  Gradskog amaterskog kazališta Županja.

Inače, listopad je rezerviran za kazališne predstave u organizaciji ovog kazališta.