Grad Županja novi vlasnik zgrade „Kristala”

Samo tri tjedna nakon jednoglasnog usvajanja odluke na sjednici Gradskog vijeća Županje o kupovini restorana „Kristal” , kuglane i parka od Viro tvornice šećera, Grad Županja je postao vlasnik ovih nekretnina. Kako je objavljeno na facebook stranici Grada Županje, Grad Županja službeno je postao vlasnik zemljišta u naselju Šećerana na kojemu su objekti restorana Kristal i prostorije Nogometnog kluba Radnički.
„ Grad Županja je navedeno zemljište otkupio od Hrvatske industrije šećera! Nakon kupnje ovog povijesnog zemljišta u Županji, očekuju nas radovi na rekonstrukciji i uređenju objekata koji se nalaze u sklopu čestice.” ističe se u objavi na društvenim mrežama. Gradonačelnik Županje Damir Juzbašić u razgovoru za program Hrvatskog radija Županja pojašnjava kako se radi o posebnoj odluci koja kod mnogih izaziva emocije. Ističe kako je pred Gradom Županja osposobiti dio tih zgrada, a sigurno je, dodaje, kako NK „Radnički” i KUD „Kristal” mogu biti mirni. Najavljuje uređenje dvotračne kuglane i ulaganje oko 250.000 eura kako bi barem jedna od tih zgrada zasjala u potpuno novom svjetlu, novom ruhu.

Zdenka Knežević