Do početka školske godine krov i zgrada srednjih škola u Županji bit će sanirani

Ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs  u Županji je  obišao  zgradu  srednjih škola, oštećenu u u prošlotjednom olujnom nevremenu. Jak vjetar odnio je krov zgrade u kojoj su Gimnazija, Obrtničko-industrijska i Tehnička škola. S razmjerima štete ministra Fuchsa upoznali su ravnatelj Gimnazije Županja prof. Ivica Živković, ravnateljica Obrtničko-industrijske škole Županja prof. Vesna Ivančičević, kao i pročelnica Jadranka Mustapić-Karlić, te župan Damir Dekanić i zamjenik gradonačelnika Županje Petar Buljević. Zgradu srednjih škola obišao je i ministar obrane Mario Banožić. Ministar Fuchs obišao je i osnovne škole u Gradištu i Cerni.  Nakon obilaska zgrade srednjih škola u našem gradu ministar znanosti i obrazovanja Radovan Fuchs je rekao da je relativno malo vremena ali, po njemu,  i dosta vremena  da se sve sanira do početka školske godine. Naglasio je da su djelatnici učinili sve da izmjeste ono što je ugroženo, dok je županija, kao osnivač, odmah pristupila  radnjama potrebnima za aktiviranje procesa sanacije. „U  prvom redu županije je obavila razgovore s  osiguravajućim društvima, jer naše su  škole osigurane.” rekao je ministar Fuchs i dodao da će se  na onim školama koje imaju manja oštećenja sanacije moći relativno brzo napraviti i tu ne dvoji da će sve biti na vrijeme, do početka školske godine. „U ovakvim slučajevima, poput ove zgrade, gdje je veliki objekt i gdje je odletio krov, mora se napraviti projekt sanacije, i to stručan, da u slučaju nekih ponovljenih nepogoda ne budemo u istoj situaciji.” naglasio je u Županji ministar znanosti Radovan Fuchs i pred brojnim medijima ponovio da će sve biti spremno do 4. rujna i početka nove školske godine.