APN predstavio program POS-a

U Županji postoji interes za gradnju stanova po POS-ovom programu, te je prezentacija APN-a  u velikoj gradskoj vijećnici potvrdila anketu koju je upravo gradska uprava i provela s ciljem kako bi zainteresirani građani, posebice mlade obitelji, dobili sve potrebne informacije o namjeri gradnje stambene zgrade u Aleji Matice Hrvatske, u blizini ljekarne Doma zdravlja, po ovome programu. Rukovoditeljica odjela u Agenciji za pravni promet i posredovanje nekretninama Emina Lukin-Galaso u izjavi za  program HRŽ-a je istaknula kako APN više od 20 godina provodi program POS-a. „To je najpovoljniji način rješavanja stambenog pitanja za one koji do sada nisu na adekvatan način riješili stambeno pitanje, dakle, za one koji nemaju riješeno stambeno pitanje, kao i za one koji imaju stan ali on nije odgovarajući.” rekla je Emina Lukin-Galaso i dodala da je bit ovakvih prezentacija pojasniti zainteresiranima postupak. „Vrlo je bitno da kupci budu na listi prvenstva da bi mogli kupiti stan.” rekla je u Županji Emina Lukin-Galaso, rukovoditeljica odjela u APN-u. Zamjenik gradonačelnika Županje Petar Buljević u razgovoru za program Hrvatskog radija Županja je naglasio kako je do sada Grad Županja napravio sve predradnje kako bi proces oko POS-a mogao krenuti.”Prvi koraci su odrađeni, Grad Županja je donio sve formalne odluke, raspisan je javni poziv i zainteresirani se javljaju. Stoga smo i priredili prezentaciju kako bi mjerodavni iz APN-a sve podrobnije objasnili građanima.” rekao je dogradonačelnik Petar Buljević i uputio poziv svima da kontaktiraju Grad Županja. „Kao što je istaknuto iz APN-a, trebaju se pratiti mrežne stranice Grada Županje, a ondje su i svi naši telefonski brojevi i zainteresirani za POS mogu nas u bilo koje vrijeme kontaktirati.„ poručio je dogradonačelnik Petar Buljević. Za lokaciju buduće POS-ove zgrade na građevinskoj parceli u blizini ljekarne Doma zdravlja ponovo je rekao kako se radi o atraktivnoj lokaciji i poziciji, a nova stambena zgrada, kada bude sagrađena, bit će u samome centru grada i ne samo da će omogućiti dijelu građana rješavanje stambenog pitanja, sigurno će i uljepšati grad. Gradonačelnik Damir Juzbašić na prezentaciji APN-a o POS-ovo stanogradnji u Županji pozdravio je sve nazočne u velikoj gradskoj vijećnici i istaknuo kako će Grad Županja učiniti sve kako bi u našemu gradu bili izgrađeni POS-ovi stanovi.