USKLADIMO FREKVENCIJE

Završetak lovne sezone, lovačko krštenje, lovačka zabava...

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Lovačka udruga "Gaj" Županja organizira sutra, 4. veljače, tradicionalnu lovačku zabavu, no ove godine u restoranu "Sava". Lovce i njihove goste zabavljat će Tamburaški sastav "Salaš", a u tijeku zabave gosti će moći osvojiti i iznimno vrijedne nagrade na tomboli koju su pripremili i lovci i njihovi suradnici, odnosno, tvrtke i pojedinci koji podupiru rad društva. No, lovci su aktivni i na drugim područjima, ističe Vladimir Katona, predsjednik Lovačke udruge "Gaj" Županja i dodaje kako su prošle nedjelje u šumi "Gaj"  obilježili završetak lovne sezone. Na upit kako je bilo tom prigodom uz duboki snijeg, Vladimir Katona je odgovorio: "Osim što je bilo hladno, imali smo i lovačko krštenje mladog lovca Josipa Galovića. I ne samo to, njegov otac je u isto vrijeme proslavio priznanje Lovačkog saveza Hrvatske", rekao je Katona.

 

Mišljenja je kako upravo "lovačko krštenje", zbog zanimljive ceremonije, svaki lovac pamti cijeli život. Članovi Lovačke udruge "Gaj" Županja imaju doista puno aktivnosti, a upravo su na završetku lovne sezone ustrijelili i jednog predatora, čaglja, tako da je brojka za ovu sezonu zaustavljena na dva čaglja i jednoj lisici. "To je dobro, znači, tri gladna usta manje...", dodao je Katona i najavio da im nakon lovačke zabave slijedi posao oko prebrojavanja divljači u lovištu, održavanje skupštine, potpisivanje novog ugovora za lovište... "I naravno, organizacija, u suradnji s ribičima, proslave blagdana Tijelova kako bismo razveselili i naše sugrađane'', najavio je Katona. No, obzirom da do tada ima još podosta vremena, a obzirom na najave prognostičara o novim hladnim i eventualno snježnim danima, županjski lovci morat će nastaviti poslove koje uvijek u vrijeme zime obavljaju: nošenje hrane u lovište, postavljanje u hranilišta...

Hitovi: 772