USKLADIMO FREKVENCIJE

Odigrana finalna nogometna utakmica Nogometnog središta Županja GRANIČARU KUP NSŽ RNK SLADORANA – NK GRANIČAR 3 : 5 jedanaesterci 2:2 (1:0)

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA – Stadion: RNK Sladorana. Vrijeme i teren: pogodni za igru. Gledatelja: 300. Suci: Marin Lovrić ( Drenovci), Mato Jakšić ( Cerna), Ivica Šikić ( Gunja). Delegat: Zdenko Kustura ( Gunja). Strijelci: 1: 0 David Borna Mandić (6), 1 : 1 Dejan Draganović (63), 1 : 2 Slaven Pejčić (84), 2 : 2 Ilija Matić (86). Strijelci sa 11m: 2 : 3 Dominik Marinčić, 3 : 3 Mario Prnjak, 3 : 4 Dejan Draganović, 3: 5 Petar Marinčić. Opomenuti igrači: Prnjak, Matić, Tulumović (RNK Sladorana), Pastuović, Lotar, Janjić, Pejčić, D. Marinčić ( Graničar).

RNK SLADORANA: Oršolić ( od 88. Debak), Prnjak, Oreč (od 70. Lukačević), Lučić, Pejaković, Bukva ( od 85.Leutar), Komljenović, Dubravac, Matić, Tulumović, Mandić.

GRANIČAR: Primeća, R. Filipović ( od 46. Perić), Miličić ( od 46. D. Marinčić), Tomšić ( od 60. Lotar), Šumanovac ( od 70. M. Filipović), P. Marinčić ( od 46. Janjić), Kegalj, Pejčić, Pastuović, Draganović, Miličević. Trener: Hrvoje Bušić.

Finalna utakmica KUP-a NS Županja, koja je ujedno bila i derbi gradskih klubova privukla je pažnju više od 300 gledatelja ne samo navijača dva kluba već i znatiželjnika županjske Posavine. Pričalo se i nagađalo kakvo će biti suđenje, a svi smo se uvjerili da je njihova zadaća obavljena na zadovoljstvo obije momčadi. U regularnom tijeku prednost domaćina ranim  zgoditkom  u 6. minuti Davida Borne Mandića. Izjednačio je na 1 : 1 kapetan Graničara Dejan Draganović na asistenciju Petra Marinčića. Graničar je u 84. poveo zgoditkom Slavena Pajčića 1 : 2. Sladorana se ne predaje tempo igre ne jenjava i četiri minute prije kraja Ilija Matić je izjednačio na 2 : 2 što je bio ishod regularnog tijeka utakmice. Tada o pobjedniku odlučuju jedanaesterci, precizni izvođači i sigurni vratari ( Primeća i Debak). Za Graničar pogađaju Dominik Marinčić, Dejan Draganović i Petar Marinčić, a kod Sladorane Mario Prnjak. Pobjednički pokal NS Županja uručio je predsjednik Marko Lovrić kapetanu Graničara Dejanu Draganoviću i pehar finalisti Sladorani i kapetanu Marku Pejakoviću.

                                                  Tekst i snimci: Stjepan Bogutovac

 

Hitovi: 685