USKLADIMO FREKVENCIJE

Hrvatski olimpijski dan u Županji

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Hrvatski olimpijski dan poznat pod skraćenim nazivom HOD, posvećen datumu utemeljenja Hrvatskog olimpijskog odbora, 10. rujna, danas je opće prihvaćena manifestacija koja promiče važnost bavljenja sportskom

aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Programom se jednako potiču pojedinci i skupine, sportske zajednice i udruge, škole i učilišta, vrtići, jedinice lokalne i područne samouprave, društva sportske rekreacije i drugi. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Naime, bijela podloga olimpijske zastave na kojoj je ucrtano pet krugova danas je opće prihvaćen olimpijski simbol univerzalnog fair playa, prijateljstva i mira. Središnja svečanost obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana za Vukovarsko-srijemsku županiju bit će u subotu, 9. rujna, u Županji, na Trgu kralja Tomislava, najavljuje zamjenik gradonačelnika Županje Kruno Šarić, pojašnjavajući da obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana zajednički organiziraju Grad Županja, Vukovarsko-srijemska županija i Savez športova Vukovarsko-srijemske županije. Bit će, ističe dogradonaćelnik Šarić, u gradu, kolijevci nogometa i tenisa, predstavljeni svi sportovi, od nogometa preko rukometa do šaha. “Predstavit će se sva tri nogometna kluba, rukometaši, prezentirat će se i igranje tenisa, na Trgu će biti i predstavnici Šahovskog kluba i vjerujemo da će svi naši sugrađani rado doći na Trg kralja Tomislava kako bismo uz prigodni program i glazbu promovirali sport i sprotske aktivnosti.” rekao je Šarić i dodao da će nastupiti i mažoretkinje. Dakle, sva događanja u okviru Hrvatskog olimpijskog dana u Županji će biti u subotu, 9. rujna, s početkom u 17 sati. Sudionici obilježavanja dočekat će i maratonce, odnosno, rekreativce koji će trčati utrku pod nazivom “Županjska petica”, te će uz prigodan program biti uručena i priznanja. Svi sportski klubovi s područja Grada Županja potvrdili su svoje sudjelovanje, tako da će građani Županje i okolice u subotu moći uživo vidjeti prezentacije svih sportova kojima se bavi veliki broj mladih.

Hitovi: 583