USKLADIMO FREKVENCIJE

POBJEDNIK 11. KUP-a GRADA ŽUPANJE EKIPA VELIKI KRAJ CENTAR

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA - U organizaciji Grada Županje i Savjeta mladih organiziran je i odigran 11. KUP GRADA ŽUPANJE - tradicionalni malonogometnom noćni turnir gradskih naselja i ulica, na lijepo pripremljenom gledalištu i asfaltnom terenu malih sportova Spomen stadiona prvoj nogometnoj lopti u Hrvatskoj.  Do sada ( svake godine) bilo je 12 ekipa koje su predstavljale svoje područje življenja, no ovog 11. turnira natjecanje je odigralo 10 ekipa. Ovo nije umanjilo draž natjecanja. Na kraju slavila je momčad Veliki kraj centar, ovo im je druga titula prvaka. Do sada su prvaci bile ekipe: Gredice četiri puta, Šećerana tri, Šantava i Veliki kraj centar po dva puta. U završnoj večeri mnogo sportskih i nagradnih iznenađenja. Utakmicu za treće mjesto igrale su ekipe Šlajs – Obla/ Mlaka/ Gaćanci 5 : 0. Sve utakmice su sudili kao i ovu: Tomislav Šiklić, Mato Bjelopavlović i Matija Šarić. Strijelci: 2 Denis Markić, po 1 Dreažen Pavlović, Šimo Ević i Stjepan Marić.

Na revijalnim utakmicama igrali su: Olimpici – Mad Dogs 3 : 2, zatim limači Graničara Oranž ekipa – Zelena ekipa 6 : 2 trener je Marko Šikanić.

FINALNA UTAKMICA TURNIRA:  Šećerana – Veliki kraj/ Centar 0 : 1

strijelac Ivan Šimić.

ŠEĆERANA: Matijas Josipović, Petar Modrić, Nikola Perikić, Igor Ivkošić, Zlatan Hadžijusufović, Hrvoje Šlibar, Saša Spajić. Voditelj: Siniša Raguž.

VELIKI KRAJ/CENTAR: Mario Parić, Ivan Šimić, Robert Filipović, Domagoj Vučičević, Ivan Pejić, Martin Filipović, Bruno Husarek, Lovro Tvrz, Ivan Zovak. Voditelj: Ilija Mikulić.

Stručno povjerenstvo izabralo je najbolju ekipu turnira to su: Denis Markić ( Šlajs), Ivan Nikolozo ( Obla/Mlaka), Josip Lotar (Blok/Centar), Nikola Perikić ( Šećerana), Ivan Šimić i Mario Parić ( oba Veliki kraj/Centar). Nagrada dresovi- majice.

Svečano je bilo uručenje zahvalnica, statua i pehara. Kruno Šarić, predsjednik organizacijskog odbora uručio je svim ekipama zahvalnice, a statue su primili Mario Parić, najuspješniji vratar na turniru iz pobjedničke momčadi, Josip Lotar, najefikasniji strijelac sa 12 pogodaka ( Blok Centar), dok je Nikola Perikić proglašen za igrača turnira ( Šećerana). Zadovoljni su bili i gledatelji- posjetitelji koji su dobili vrijedne nagrade na tomboli. Organizator Savjet mladih Grada Županje je potvrdio svoju vrijednost tijekom turnira koji je trajao devet večeri, a vidjelo je ukupno 2.500 gledatelja.

  

                                

Tekst i fotografije Stjepan Bogutovac

Hitovi: 1534