USKLADIMO FREKVENCIJE

XVII. memorijalni međunarodni nogometni turnir „ Željko Azapović“ Račinovci 2017. Borac iz Drenovaca izborio prvo mjesto

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

RAČINOVCI – NK Sloga Račinovci organizirao je XVII. memorijalni međunarodni turnir u znak sjećanja na svog poginulog igrača u Domovinskom ratu.

Turnir je igran na igralištu koje nosi ime Željko Azapović prede oko 150 gledatelja po toplom i sunčanom vremenu. Turnir su sudili: Mato Bjelopavlović iz Štitara, Matija Sarić iz Županje i Mirko Kopčalić iz Strošinaca. Igrali su klubovi: Borac Drenovci, Sloga Štitar, Srijemac Strošinci i Graničar iz Brezova Polja (BiH). Turnir je proglasio otvorenim Adam Maroševac, predsjednik domaćina zaželio dobru, fer i korektnu igru. Igrali su postigli ove rezultate: Borac – Graničar 5 : 0. Strijelci: Hrvoje Brkić, Josip Golubović i Josip Lipinčić. Srijemac – Sloga 0 : 1. Strijelac Ivan Daidžić. Utakmica za treće mjesto: Graničar – Srijemac 0 : 5. Strijelci: Kristijan Živanović tri, po jedan Miroslav Josipović i Tihomir Tatomirović. U Finalčnoj utakmici: Borac – Sloga 3 : 1. Strijelci: Josip Golubović dva, Kristijan Rađenović ( za Borac) i Ivan Daidžić ( za Slogu). Za pobjednika turnira Borac su nastupili: Geljić, Nekić, Mandić, Brkić, Margić, Lovrić, Ćirić, Golubović, Romanić, Babić, Petković, Rusi, Androšević, N.B. Mandić, Rađenović, Marković, Kožul, Lipinčić, Miličeević. Trener: Adnan Junuzović, članovi uprave: Ivan Grgić, Krešimir Matošić. Prosudbeno povjerenstvo: Matej Brnić, Dražen Maroševac i Stjepan Bogutovac su proglasili poredak ekipa to su: 1. Borac Drenovci, 2. Sloga Štitar, 3. Srijemac Strošinci, 4. Graničar Brezovo Polje je Fer play momčad. Najuspješniji vratar je Marinko Geljić ( Borac), najefikasniji strijelac je Kristijan Živanović ( Srijemac), a najbolji igrač je Josip Golubović ( Borac). Pehare i statue su uručili: Adam Maroševac, predsjednik, te članovi uprave: Matej Brnić i Dražen Maroševac. Domaćin i organizator turnira je programom predvidio revijalnu utakmicu posvećenu 30. obljetnici od postignutog najvećeg uspjeha  NK Sloge Račinovci kada je Sloga postala prvak Općinske lige i KUP-a Općine Županja. No, bez obzira što su munje i kišni oblaci prijetili na teren su istrčali neki od živućih ekipe slavne generacije za koju su prije 30 godina nastupili i tada igrali: Adam Maroševac, Milan Đukanović, Željko Azapović, Ivica Dean, Luka Maroševac, Martin Komesarović, Stjepan Abramović, Ivica Krčelić, Luka Babić, Miro Rašidović, Ilija Gavrić, Stjepan Bainac, Ivica Jurić, Darko Brnić, Petar Babić, Ilija Radovanović, Josip Maroševac, Dražen Abramović i Antun Maroševac. Protivnik im je bila ekipa sadašnje seniorske momčadi. No veterani su vodili 2 : 0 mi nevrijeme je prekinulo susret.

                                       Tekst i slika Stjepan Bogutovac  

Hitovi: 389