USKLADIMO FREKVENCIJE

POVIJESNI USPJEH FUTSAL AKDEMIJE SVETI PARIK IZ ŽUPANJE OSTVARILI MLAĐI PIONIRI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

 

ŽUPANJA – Ekipa  mlađih pionira Futsal Akademije Sveti Patrik iz Županje ostvarila je povijesni rezultat za Akademiju.

Osvojili su pobjednički pehar u svojoj kategoriji na Međunarodnom turniru u fucalu održanom na Stadionu malih sportova u Brčko distriktu BiH. Ovo je prvi pehar i prvo mjesto od svih kategorija koje djeluju u Akademiji. „ Vidovdanski turnir“ je igran 16 dana u organizaciji KMF Brčko zdravlje koji se natječe u Premijer fucal ligi BiH, a ekipe su bile iz Hrvatske, Srbije i BiH. U konkurenciji mlađih pionira bilo je deset ekipa u dvije skupine tijekom turnira utakmice je vidjelo oko 10.000 gledatelja. Županjci su u svojoj skupini bili prvi. Pobijedili su brčanske klubove Jedinstvo, poslije regularnog vremena 1 : 1, na šesterce 3 : 2, Ilićku 01 2 : 1 i Omladinac 3 : 0.U četvrt finalu Futsal EŠ 8 : 1 i u polufinalu Jugović 3 : 0. U finalu su igrali sa MNK Klanac Brčko u regularnom tijeku 0 : 0, na šesterce 5 : 4 i osvojili pehar u sastavu: Ivan Husarek, Franjo Matijević, Nikola Polgar,  Mateo Bošnjak ( kapetan), Antoni Bošnjak, Tomislav Stojanović ( proglašen za najboljeg igrača turnira), Muhsin Hajdari, Borna Pervan, Marko Jurić, Ivan Boždar, Leon Debak, Marko Stipanović - Lešić i Šimun Mikolčić ( koji je igrao u završnici turnira zbog obveza u zagrebačkom Dinamu). Trener je Antun Oršolić, inače predsjednik Fucal Akademije Županja.“ O ovoj mladoj momčadi sve u superlativu. Čestitke za borbenost, kreativnost u igri, sigurnost u obrani, efikasnost u napadu i ponašanje. Za organizatora naviše ocjene. Od protivnika ugodno je bilo igrati protiv ekipe Jugović koji su bili korektni u igri i ponašanju. vidi se da imaju dobrog učitelja. Suci dobri. Ako u Drenovcima na turniru bude ekipa mlađih pionira igraćem, kao i na nekim drugim turnirima. Ova ekipa je ponos naše Akademije i s razlogom ulazi u anale.“ istaknuo je trener ove mlade momčadi i predsjednik Fucal Akademije Sveti Patrik  Županja. Pobjednički pehar i pehar za najboljeg igrača u konkurenciji deset ekipa mlađih pionira primili su kapetan Mateo Bošnjak i najbolji igrač pionira, kako ih u Brčkom zovu „ pjetlića“ Tomislav Stojanović igrači iz župnjske ekipe.

Nema se što zamjeriti za nastup na turniru kadetske ekipe Futsal Sveti Patrik - Futsal Akademije iz Županje koji su stekli iskustvo više. U svojoj skupini A su imali jednu pobjedu u igri sa NVO United Vražići 3 : 2 i dva poraza od Grand Plus Bijeljina 6 : 1 i Pekoteka Nimex 5 : 1 i izborili su treće mjesto. Za ekipu su igrali: Petar Hrastović, Josip Šangut, Tomislav Lučić, Dražen Huber, Filip Mrkonjić, Ivan Krpan, Matej Josipović, Marko Kučinić, Martin Bilić, Karlo Šitum i Goran Šitum. Trener: Mario Kobaš.

Hitovi: 1591