USKLADIMO FREKVENCIJE

PETNAESTA OBLJETNICA RUKOMETAŠICA IZ CERNE

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

U godini jubileja plasman u Drugu HRL - sjever

CERNA – U Školskoj sportskoj dvorani OŠ Matija Antun Reljković u Cerni organizirana se prigodna svečanost u povodu 15 godina djelovanja Rukometnog

kluba MULTINORM iz Cerne. Ovaj jubilej uklapa se sa povratkom rukometašica u Drugu Hrvatsku rukometnu ligu – sjever za žene. U 3. HRL-istok  Multinorm je uvjerljivo bio prvi u sezoni 2016/2017. Svečanost je biranim riječima i čestitkom otvorio Josip Dabro, zamjenik župana VSŽ u nazočnosti cijenjenog čovjeka koji pomaže rad kluba Gorana Begovića, načelnika Općine Cerna koji su pozdravljeni pljeskom kao i predsjednik kluba Zdenko Jurković, tajnica Nikolina Jurčević, stručni stožer prof. Antun Pavlović, Marica Jurković, Mirjana Stojčić, Helena Jurčević, Blanka Šimunac i Ivana Marošević, te tehniko Dražen Strukar. Da svečanost obilježe u goste su Ceranke pozvale drugoligašku ekipu ŽRK Brod iz Slavonskog Broda sa njihovim selekcijama. Odigrane su ove utakmice: RK Multinorm Cerna – ŽRK Brod 2006 godište 39 : 27, Brod – Cerna 2004 godište 12 : 23, Veteranke Multinorm – RK Cerna (ranije ime kluba) 13 : 15 i seniorke Multinorm – Brod 21 : 18. Utakmice su sudili: Filip Domac i Matej Lončarić ( oba iz Privlake). Cerna je dala više rukometašica za klubove I. HRL od koji je za reprezentaciju kadetkinja i juniorki nastupila vratarka Nikolina Strukar i druge. „ U rukometu sam 40 godina kao trener u više klubova, a sada sam predsjednik Multinorma. Moja supruga i dvije kćerke su igrale za ovaj klub koji je osnovan 16. lipnja 2002. Cerna je rukometno selo. Bili smo u Drugoj ligi i sada smo se vratili. Odlaze nam igračice na fakultet i ponosni smo što imamo 13 njih koje su završile studije. Mlađa godišta na Državnom prvenstvu postižu dobre rezultate. Lokalnoj zajednici i načelniku smo zahvalni na potpori. Roditeljima na uspješnoj suradnji.“ istaknuo je Zdenko Jurković, predsjednik. Svaki klub bi bio sretan da ima trenera kao što je prof. Antun Pavlović koji kaže: „ Trener sam od 1983. u Medvešćaku, zatim Sinj, Split, Osijek, Mostar. U Cerni sam punih deset godina. Vrhunski rezultat je postignut za ovu općinu - plasman u 2. HRL. Mali smo, ali želimo stabilizirati ekipu. Opstanak nam je cilj, a u vrhu vidim Osijek.“ Multinorm je klub koji već osam godina organizira rukometni turnir „ Memorijal branitelja“, a na kraju prvenstvene sezone uručuje prigodne slike kluba rukometašicama koje odlaze na fakultet tako je bilo i na ovom jubileju kada su slike primile Nikolina Jurković i Josipa Miškei.     

 

             

Hitovi: 1937