USKLADIMO FREKVENCIJE

IX. Memorijalni nogometni turnir veterana za poginule i nestale hrvatske branitelje iz Posavskih Podgajaca: Misa, molitva, vijenci i svijeće na spomen obilježje ...

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

POSAVSKI PODGAJCI - Svetu misu u crkvi Presvetog Trojstva u Posavskim Podgajcima služio je velečasni Marko Mikić, dekan Drenovačkog dekanata. Nazočili su roditelji i obitelji poginulih i nestalih hrvatskih branitelja, Tomislav Josić, izaslanik Ministra hrvatskih branitelja, Ivica Komljen, predstavnik Hrvatske vojske i general, Niko Jozanović, predstavnik Županijske udruge dragovoljaca i veterana, ogranci UDVDR iz Cerne, Vrbanje, općine Drenovci, Udruge specijalne policije Delta Županja, Zdenko Podolar, izaslanik župana VSŽ, Jakša Šestić, načelnik općine Drenovci, te predstavnici MO P. Podgajci, organizatora NK Posavac P. Podgajci, gosti i mještani. Poslije mise  izaslanstva i braniteljske udruge položile su vijence i upalili svijeće na spomen obilježju u centru mjesta kod Hrvatskog doma u Posavskim Podgajcima gdje su evocirane uspomene na poginule i nestale.

Na igralištu „ Brajnovača“ otvoren je Memorijalni turnir u pozdravni govor izaslanika Ministra hrvatskih branitelja gospodina Tomislava Josić.

1.utakmica Udruga Specijalne policije Delta-Županja -DVDR GO Županja 5:0

2.utakmica UDVDR Ogranak Drenovci-UDVDR Ogranak Općina  Vrbanja 1:3

Revijalna utakmica NK: Posavac-HNK Orašje 3:3

Za 3.mjesto: UDVDR GO Županja-UDVDR Ogranak Općine Drenovci 2:2 ( jedanaesterci 4 : 3)

FINALE: UDVDR Ogranak Općine Vrbanja- Udruga Specijalne policije Delta-Županja 4:3.

 

Hitovi: 682