USKLADIMO FREKVENCIJE

PRVAK ČEPIN – GRANIČAR IZ ŽUPANJE TREĆI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Završena natjecateljska sezona 2016/2017 Međužupanijske regionalne  nogometne lige Slavonije i Baranje odigranim utakmicama 30. kola.Na odigranim utakmicama u  30. kola na osam utakmica postignuto je 38 zgoditaka.

REZULTATI: Antin: Mladost – HNK Željezničar Slavonski Brod 0 : 5, Bobota: Bobota Agrar – Zrinski Jurjevac 3 : 4, Jelisavci: Vihor - NAŠK Našice  2 : 1, Županja: Graničar – Jadran Gunja 3 : 1, Vukovar: Vuteks Sloga  - Darda 5 : 0, Nova Gradiška: Sloga – Hajduk Parkarc 1 : 1, Brodska Varoš: Graničar – Slavonac Tenja  4 : 3 , Čepin – Šokadija Babina Greda  4 : 1  .

TABLICA: Čepin 71, Sloga 59, Graničar (Županja) 56, Zrinski 48,Vuteks Sloga 45, Bobota Agrar, HNK Željezničar i Vihor po 44, Slavonac i NAŠK po 42, Hajduk 40, Jadran 38, Darda 37, Šokadija 34, Graničar ( Brodska Varoš) 29 i Mladost 18 bodova.

Donosimo osvrt na odigrane utakmice klubova iz županjske Posavine: Graničara ( Županja), Jadrana ( Gunja) i Šokadije ( Babine Greda).

                   GRANIČAR  -  JADRAN   3 : 1   ( 2  : 0 )

ŽUPANJA: Spomen stadion prve nogometne lopte u Hrvatskoj. Teren i vrijeme pogodni za igru. Gledatelja: 200. Sudac: Tomislav Rupčić ( Đakovo). Pomoćnici: Željko Lipar ( Đakovo) i Marko Tomić ( Gorjani). Delegat: Mato Jozanović ( Kaniža). Strijelci: 1 : 0 Prkić ( 5), 2 : 0 Kovačević ( 29), 2 : 1 Vidović  (50), 3 : 1 Draganović ( 65.-11 m). Opomenutih igrača: Graničar nema, a kod Jadrana: A. Đonlić i Josić.

 

GRANIČAR: Lešić, Filipović ( od 63. E. Bukva), Miličić ( od 85. Stojanović), Gašparović, Zirdum, Kvesić, Kegalj, Mauer ( od 88. B. Bukva), Kovačević ( od 72. Leutar), Draganović, Prkić ( od 17 Šumanovac). Trener: Hrvoje Bušić.

JADRAN: Pongrac ( od 75. Marić), A. Đonlić, Perić, M. Đonlić, Josić, Vidović, Fehratović, Voloder, Hasanbašić ( od 85. Vrkić), Abramović ( od 63. Volarić), Sivrić. Trener: Milan Matijević.

Vrlo dinamičnu i borbenu igru vidjelo je oko 200 gledatelja i prikazanim mogu biti zadovoljni, a kazneni udarac u 65. opravdano je dosuđena napisao je delegat utakmice Mato Jozanović. Graničar je dobro otvorio utakmicu pogotkom najboljeg strijelaca u momčadi Miroslava Prkića kojem je ovo bio 17 gol za Graničar. U 29. Filipović povisuje na 2 : 0. U drugom poluvremenu Jadran je smanjio zgoditkom Vidovića u 50 minutu i tako se ukazao tračak nade za izjednačenje. No, 15 minuta kasnije sudac je pokazao na bijelu točku, a već provjereni realizator kazneni udaraca pokazao se i ovog puta kapetan Draganović koji postiže svoj 14 pogodak u sezoni. S obzirom na okolnosti u kojima igra Jadran može biti zadovoljan 12-tim mjesto na tablici.

                 ČEPIN -  ŠOKADIJA   4 : 1   ( 4 : 1 )

ČEPIN: Igralište: Čepin. Teren i vrijeme pogodni za igru. Gledatelja: 500.Suci: Ivan Kapraljević ( Feričanci), Dalibor Buljić ( Čepin), Domagoj Marinić ( Feričanci). Delegat: Antun Pejić ( Osijek). Strijelci: 1 : 0 Pačar ( 6), 2 : 0 Gregić ( 16), 3 : 0 Nikolić ( 25), 4 : 0 Goluža ( 31), 4 : 1 Ž. Madžarević ( 40). Utakmica odigrana bez opomenutih igrača.

 

ČEPIN: Jakovljević ( od 68. Ribičić), Arežina ( od 68. Bokanović), Lamza, Goluža, Rolj, Mršo ( od 63. Agatić), Nikolić, Gregić, Pačar ( od 74. Kuburić), Bilandžić, Cvetko ( od 61.Grgić). Trener: Igor Toth.

ŠOKADIJA: Pušeljić, Terzić, Gregorović ( od 67. Majić), Stojanović, Tanacković ( od 63 Karlić), Mišković, Lukačević ( od 74. Stojanović), Petričević, Madžarević, Šošić, Ilišević ( od 70. I. Madžarević) Trener: Mato Lukačević.

Čepin je poodavno promoviran za prvaka, a ova utakmica je što se tiče golova bila okončana za 40 minuta igre. Domaći su imali u momčadi iskusnog Marijana Nikolića, golgetera drugog na ljestvici lige koji je postigao na ovoj utakmici svoj 24 pogodak. Inače na ljestvici strijelac prvi je Danijel Spasić igrač Vuteks Sloge sa 29 zgoditaka u ovom kolu je postigao het trik. Jednako dobar strijelac je igrač Šokadije Željko Madžarević koji je postigao 19 pogodaka i treće mjesto drži na ljestvici strijelaca, kažu bio bi i uspješniji da je odigrao sve utakmice. Momčad Šokadije na ovoj utakmici vodio uvijek zahvalni kao igrač i raniji trener Mato Lukačević  jer je opravdano bio odsutan Darko Matanić koji je ostvario cilj opstanka Šokadije u ovom rangu natjecanja.

                                                   Prilog i slike pripremio:

                                                 Stjepan Bogutovac

Hitovi: 486