USKLADIMO FREKVENCIJE

Atletika: Ilija Miličić državni prvak u bacanju vorteksu, OŠ Ivana Kozarca peta u državi

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

Bez atletske staze, a gdje atletskog kluba, bez uvjeta, a gdje onih idealnih, učenici Osnovne škole Ivana Kozarca na školskom državnom natjecanju u atletici, koje je održano u Splitu,  osvojili su ekipno 5. mjesto s osvojenih 110, 5 bodova.

U vorteksu (gumena raketa) je Županja zauzela prvo mjesto, a Ilija Miličić postao je državni prvak bacivši 70,50 metara, dok je sjajan rezultat zabilježio i Karlo Kelava, u utrci na 800 metara koji je osvojio brončanu medalju.

''Nakon što putuješ više od 10 sati, dođeš na atletski stadion i gledaš sve te atletičare, sa svom tom opremom, mislim da ovaj rezultat zaslužuje sve pohvale. Oni su za mene pobjednici'', rekao je kratko, ali jasno profesor Luka Huber.

Najbolji u državi su učenici V. gimnazije Vladimir Nazor iz Splita sa 127 bodova, III. gimnazija iz Osijeka je osvojila drugo mjesto sa 119,5 bodova, a treće mjesto su zauzeli učenici Gimnazije Andrije Mohorovičića iz Rijeke s ostvarenih 117,5 bodova.


Ekipa OŠ Ivana Kozarca postigla je pojedinačno sljedeće rezultate:

Ilija Miličić – vorteks, PRVAK DRŽAVE

Karlo Kelava - 800m, BRONCA

Luka Branšteter - skok u dalj, 4. mjesto

Luka Jagarinac - bacanje kugle, 5. mjesto

Luka Prnjak - 300m, 7. mjesto

Filip Jovanić - skok u vis, 12. mjesto

Damir Klaić - 100m, 16. mjesto

Štafeta Klaić/Maričić/Prnjak/Branšteter – 6. mjesto

Zamjene - Mihael Marić i Zvonimir Filipović

 

POREDAK

Hitovi: 2362