USKLADIMO FREKVENCIJE

Proglašeni najbolji sportaši Grada Županja za 2013.

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

Na svečanosti održanoj  u gradskoj vijećnici, najboljim sportašem Grada Županja u 2013. godini proglašen je Petar Duje Berač, član Taekwon-do kluba „Tigar Županja“. Najboljim sportskim kolektivom proglašenaje juniorska ekipa NK „Graničar“, a najboljim sportskim djelatnikom u 2013. godini proglašen je Tomislav Puljić, predsjednik Košarkaškog kluba Županja. Dodijeljena su i priznanja za rezultate postignute u 2013. godini: ženskoj seniorskoj ekipi Košarkaškog kluba Županja, Gabrijeli Mijatović, članici Taekwon-do kluba „Tigar“, te Zdravku Antunoviću, članu Pikado kluba „Park“ Županja. Mladi Petar Duje Berač je u  svojoj sportskoj karijeri, koja traje 11 godina, osvojio mnoga europska i državna odličja, međutim, 2013. je vrh njegove kadetske karijere, a prošle je godine nastupio na 20-tak natjecanja s kojih se nije vratio niti jednom poražen, na kojima je imao 5 K.O. i nekoliko tehničkih K.O., dakle, s dvadesetak natjecanja vratio se s dvadesetak zlatnih medalja.Nastupio je i na regionalnom prvenstvu Slavonije i Baranja gdje je postao prvak za 2013. godinu. Nastupio je i na državnom prvenstvu u Slavonskom Brodu, gdje je obranio titulu po treći puta i ostao prvak Hrvatske za 2013. godinu. I na kraju kadetske karijere na Europskom prvenstvu u Sloveniji(Bled), nakon niza borbi okitio se zlatom te postao prvak Europe, a ujedno i prvi hrvatski kadet u povijesti ITF-a koji je to uspio, čulo se na svečanosti na kojoj je županjski gradonačelnik Davor Miličević, čestitajući sportašicama i sportašima, zahvalio svim sportskim djelatnicima koji su se u proteklom razdoblju trudili da omoguće što bolje uvjete svima koji se bave sportom. „Nagrađenima za 2013. godinu, ali i svima ostalima, neka ova priznanja budu podstrek za ubuduće.“ poručio je Miličević.

Z.Knežević

Hitovi: 1575