USKLADIMO FREKVENCIJE

PREDSTAVLJENA MONOGRAFIJA NK SLAVONIJA SOLJANI: ''OD ZORE DO SLAVONIJE''

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Izdana je u vlastitoj nakladi Darka Romića, ranijeg igrača ovog kluba. O monografiji  su na predstavljanju govorili Zdenko Podolar, predsjednik kluba, prof. Tomislav Lunka, urednik, Stjepan Bogutovac, pisac predgovora i moderator promocije, autor Darko Romić, a čestitke autoru i zahvalu za uradak kazala je Gracijela Stiba, zamjenica načelnika općine Vrbanja ovim riječima

„Monografija je spomenik vremena u koju je Darko Romić utkao dokumentirano 85 godina igranja nogometa u mom i našem selu. Soljanci mogu biti ponosni na autore koji su pronašli tragove života od prapovijesti, rimskog carstva do današnjih dana. Sada imamo zabilježeno 85 godina nogometa. Zahvaljujem i čestitam autoru.“

Biranim riječima je predsjednik kluba Zdenko Podolar je naglasio da svi koji vole nogomet, Slavoniju povijesni klub i Soljane treba da skinu u kapu Romiću za ovaj dragulj-knjigu u sredini u kojoj nogomet caruje. Darko Romić, autor je u svom izlaganju taksativno nabrojio stvaranje monografije.

''Prikupljanje materijala i pisanje je trajalo četiri godine. NK Zora Soljani je osnovan 10. srpnja 1932. Opisao sam 85 godina igranja nogometa na 250 strana. Objavio sam 270 fotografija, a 90 je crno bijelih, ostale u boji. Poslije II. svjetskog rata klub djeluje pod imenom Fiskulturno društvo Bratstvo, a od 1963. pod imenom Slavonija od tada sam objavio  tablice. Klub igra u Slavonskoj zoni 1979. Slavonija je dosegnula vrh 2016. kada je igrala pretkolo Hrvatskog KUP-a. Od igrača u I. HNL igrao je Mehmed Meša Ribić, a bilo je više dobrih igrača kao i danas kada mladi obećavaju puno“, rekao je Romić.

Hitovi: 191