USKLADIMO FREKVENCIJE

BUDUĆNOST BEZ PORAZA VODI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

U II. Županijskoj nogometnoj ligi Vukovarsko-srijemskoj Nogometnog središta Županja osam klubova igra trokružni sustav natjecanja. Klubovi su odradili dva kruga i na čelu je suvereno NK Budućnost iz Šiškovaca sa 35 bodova bez izgubljene utakmice sa dva remija i gol razlikom plus 38 golova.  U 14. kolu su igrali: u Drenovcima: Borac – Sloga ( Štitar) 2 : 0, u Posavskim Podgajcima: Posavac – Sloga ( Račinovci) 2 : 1, u Strošincima: Srijemac – Županja 77 1 : 5, a u Rajevom Selu

                     RAŠK – BUDUĆNOST   0 : 5  ( 0 : 1)

Igralište: RAŠK-a. Gledatelja: 50. Vrijeme i teren pogodni za igru. Suci: Tomislav Šiklić ( Županja), Branko Filipović ( Bošnjaci), Mirko Kopčalić ( Strošinci). Strijelci: 0:1 Ivan Gotfrid (9), 0 : 2 Darko Mikinac (51), 0 : 3 Darko Mikinac ( 53), 0 : 4 Darko Mikinac ( 75.-11m), 0 : 5 Bojan Brnada ( 90). Opomenuti igrači: Šokčević ( RAŠK), Rajković i Latin ( Budućnost).

RAŠK: Komadina, Šokčević ( od 50. E. Somek), Eslar ( od 52. Jerković), Polančec ( od 56. Džunja), Ogrić, A. Somek, Breškić ( od 82. Tomić), Rusi, Hovanjec, Pezerović, Lišić. Trener: Zdenko Lucić.

BUDUĆNOST:  Vidaković, D. Lovrečić, Jurčević, Tuzlak, Rajković, Brnada, I. Lovrečić, Mikinac ( od 82. Blažević), Gotfrid ( od 70. Strukar), Latin, Anušić. Trener: Stjepan Penić.

Na otvaranju utakmica u prvoj i drugoj minuti gosti su uzdrmali gredu i nagovijestili da su došli po tri boda. U 9. minuti igrač sa brojem 9 na majici Gotfrid otvara pogotkom utakmicu. RAŠK je odolijevao napadima na odmor igrače prati rezultat 0 : 1. Školska kombinacija i Mikinac pogađa za 0 : 2. Poslije dvije minute isti igrač je prošetao kroz obranu i 0 : 3 Darko Mikinac. U 75. Alem Rusi, omaleni igrač domaćih ruši diva na terenu Franju Latina i kazneni udarac Mikinac pretvara u svoj treći pogodak 0 : 4. Igrala se posljednja minuta utakmice iskusni Bojan Brnada zabija za 0 : 5.

Domaćin RAŠK je namijenio prikupljeni novac za oporavak Marije Tuzlak koji je predan obitelji poslije utakmice.

TABLICA poslije 14. kola: Budućnost 35, Posavac 32, Županja 77 24, RAŠK 21, Borac 19, Srijemac 11, Sloga (Š) 9, Sloga ( R) 8 bodova.

U 15. kolu igraju 22./23. travnja: Posavac – Sloga (Š), Županja 77 – Srijemac, Budućnost – Sloga ( R), RAŠK – Borac.

Hitovi: 175