USKLADIMO FREKVENCIJE

Sportski ribolovci na Veliki petak u Gunji i Županji časte ribom

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA – GUNJA - Sportsko ribolovna društva i udruge po tradiciji na Veliki petak će biti s građanima i pružiti im zadovoljstvo kušanja fiš paprikaša i pržene ribe. Prema riječima Ante Klanca, predsjednika Sportsko ribolovnog društva Sava Županja tijekom godine u više navrata ima susrete s građanima, kada im dijeli porcije pržene ribe ili fiš. Ovu akciju je pomogao Grad Županja. Na Veliki Petak prvi puta će ove godine dijeliti porcije pržene savske ribe i girice za ovaj dan posta. Na Trgu kralja Tomislava u prije podnevnim satima će građani kušati ovaj posni obrok. Sportsko ribolovna udruga „Satri Šaran“ u Gunji za Uskrs i na Veliki Petak od 10 sati će spremati fiš paprikaš i prženu ribu.

Za ovu namjenu Općina Gunja je nabavila 200 kg ribe i to je zajednička akcija udruge i Općine gdje se na kušanju nađu mještani katolici, pravoslavci i islamske vjeroispovijesti. U Gunji će biti još jedan punkt na Trgu bana Josipa Šokčevića, ispred obnovljene zgrade „ Stare općine“ preko puta Crkve gdje će Sportsko ribolovno društvo „ Šaran“ Gunja na Veliki Petak pržiti 100 kg ribe i dijeliti porcije mještanima. I ovu akciju smo realizirali zahvaljujući donaciji simpatizera i prijatelja „ Šarana“ rekao je Almir Džamalija, predsjednik. Akcija sportskih ribolovaca, građana i lokalnih zajednica za svaku je pohvalu.

Hitovi: 680