USKLADIMO FREKVENCIJE

Šahovski turnir u Babinoj Gredi:najviše medalja učenicima iz Gunje

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

BABINA GREDA -  Pilot projekt Škole šaha Vukovarsko srijemske županije djeluje već tri godine, a u okviru programa rada Šahovskog centra Osnovna škola Mijat Stojanović Babina Greda, bila je domaćin prvom ovogodišnjem mjesečnom turniru.

Sudjelovalo je 46 učenika škola-partnera i gostiju. Na A-turniru je sudjelovalo 17 učenika, a medaljama nagrađeni su: 1. Marin Baturina, 4 boda, OŠ Mate Lovraka, Županja, 2. Stjepan Damjanović, 4 boda, OŠ Ivana B. Mažuranić, Strizivojna, 3. Krešimir Lešić, 4 boda, OŠ fra B. T. Leakovića, Bošnjaci. Najbolje plasirana kadetkinja A-turnira je Ester Jurić, OŠ Ivana B. Mažuranić, Strizivojna. Na B-turniru je sudjelovalo 16 učenika, a medaljama su nagrađeni: 1. Luka Blažević, 4 boda, OŠ Antun i Stjepan Radić, Gunja, 2. Alden Smailović, 4 boda, OŠ Antun i Stjepan Radić, Gunja, 3. Ana Šokčević, 3,5 boda, OŠ Antun i Stjepan Radić, Gunja, koja je ujedno i najbolje plasirana kadetkinja B-turnira. Na C-turniru sudjelovalo je 13 učenika, a najbolji su bili: 1. Nikola Konjević, 4 boda, OŠ Dragutina Tadijanovića, Vukovar, 2. Ante Dominković, 4 boda, OŠ Augusta Šenoe, Gundinci, 3. Filip Živković, 4 boda, OŠ Ivana Kozarca, Županja. Najuspješnija kadetkinja bila je Leonarda Puđa, OŠ Nikole Andrića, Vukovar.

Medaljama najnagrađivaniji bili su učenici OŠ Antun i Stjepan Radić, Gunja, sa osvojene 4 medalje  (2 zlatne, 1 srebrna i 1 brončana).

Ovogodišnji ciklus turnira bogatiji je za jedan turnir, pa se tako A-turnir boduje za Fide rapid listu. Logičan je ovaj rast zbog kvalitete i dobne strukture vrijednih učenika, ističu u Školi šaha.    

Hitovi: 521