USKLADIMO FREKVENCIJE

Rukomet: Požega bolja od Županje, Zrinski nadigrao Mikanovce

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

U 10. kolu II. HRL – istok     

RK POŽEGA – RK ŽUPANJA   27 : 21  ( 15 : 10)

Na otvaranje proljetnog dijela prvenstva odabranici trenera Mihovila Ostružnjaka, poslije priprema su prvi ogled su imali u Požegi. Bila je ovo utakmica za međusobni prestiž na tablici. U susret su ušle obije momčadi sa u jeseni osvojenih osam bodova. Na odlasku na odmor su domaćini imali prednost pet zgoditaka ( 15 : 10). U nastavku i dalje omjer ostaje isti, a na kraju 27 : 21 šest golova prednosti za Požegu. Trener je zadovoljan zalaganjem i htjenjem pogotovu mladih igrača. Zgoditke su postigli za Županju: Nujić 8, Lasić 7, Lovrić 3, po jedan Bukulin, Župarić-Aničić i Mlakić. U subotu u 19 sati u 11. kolu u Županji domaći rukometaši dočekuju momčad Brod iz Slavonskog Broda.

 

 

U 12. kolu III. HRL – istok

MIKANOVCI – ZRINSKI  24 : 25 ( 14 : 15)                     

U prvoj utakmici proljetnog dijela sezone III. Hrvatske rukometne lige - istok RK Zrinski Bošnjaci gostovao je u Mikanovcima kod RK Mikanovci u Sportskoj dvorani u Ivankovu.

Jesenski dio sezone Zrinski je završio na diobi petog mjesta, dok je domaćin iz Mikanovaca završio na desetom mjestu.Ovaj

ogled je od početka bio neizvjestan te je prvo poluvrijeme završilo sa minimalnom prednošću gostiju 15:14.

Drugo poluvrijeme je većinom proteklo u stalnoj prednosti Zrinskog do najviše dva pogotka razlike, ali se borbeni domaćin nije predavao te se u zadnjih 10 minuta ušlo sa rezultatom 20:20.U preostalom vremenu utakmice presudila je kvaliteta i iskustvo gostiju iz Bošnjaka koji su u 57. minuti poveli sa tri pogotka prednosti, domaćin je do kraja samo uspio smanjiti razliku i u konačnici se morao zadovoljiti minimalnim porazom 24:25 od favoriziranih gostiju iz Bošnjaka.      

 

RK ZRINSKI: Ivan Kljaić, Tihomir Kljaić (1), Josip Jakšić (1), Damir Ilić (4), Saša Šumanovac (2), Josip Raguž, Dalibor Orkić (1), Josip Kuveždić (11), Silvio Šumanovac, Ivan Kuveždić i Filip Juzbašić (5).

RK MIKANOVCI: Matej Mihaljević, Domagoj Matić (9), Adrijan Samardžić (1), Dario Kedačić, Mario Bartolić (1), Ivan Sudarić, Željko Pavković (2), Josip Frković, Josip Kraljević (4), Šimun Gasparović, Domagoj Degmečić (1), Ivan Požega (4) i Nikola Kostić (2).

Nakon odigranog 12. kola RK Zrinski iz Bošnjaka je i dalje na diobi 5. mjesta, a ekipa RK Mikanovci koja je unatoč porazu zadržala 10. mjesto.

 

Hitovi: 188